haraj logo
جستجو

کیک شکلاتی ویژه

مواد لازم :
تخم مرغ : 6 عددشکر : 300 گرموانیل : یک چهارم قاشق چای خوریبکینگ پودر : 2 قاشق چای خوریآرد سفید : 3 پیمانهنشاسته ذرت : 2 قاشق غذا خوریشکلات تلخ : 120 گرمسبزی دلمه : پودر کپودر کاکائو : 50 گرمنسکافه : 2 قاشق غذا خوریشیر : 220 میلی لیترروغن مایع : سه چهارم لیوانخامه : به مقدار لازمخامه زده شده : به مقدار لازم


ابتدا تخم مرغ ها مون رو توی ظرف مناسب می شکنشم و با هم زن هم می زنیم تا کمی یک دست بشه. بعد شکر و وانیل رو بهش اضافه می کنیم و با دور تند به مدت 8 دقیقه هم می زنیم تا بافت سبک و حالت فرم گرفته بشه. وقتی که بافت نرمی به خودش گرفت حالا روغن مایع رو بهش اضافه می کنیم و با دور تند به مدت 30 ثانیه هم می زنیم. شیر رو توی ظرف مناسب می ریزیم و روی حرارت می ذاریم و شکلات های تلخ مون ر و بهش اضافه می کنیم. وقتی که شیر داغ شد با هم زدن دورانی شکلات رو کامل داخل شیر حل می کنیم. وقتی که شکلات حل شد پودر کاکائو و نسکافه رو هم توی شیر می ریزیم و خوب حل شون می کنیم. حالا ظرف رو از روی حرارت بر می داریم و می ذاریم تا کمی خنک بشه و از حرارت بیوفته. آرد سفید و نشاسته ذرت و بکینگ پودر  رو سه بار الک می کنیم تا خوب صاف بشه.

کیک شکلاتی ویژه

کیک شکلاتی ویژه


حالا مواد شیر شکلات مون که خنک شده رو به تخم مرغ ها اضافه می کنیم و خوب هم می زنیم. وقتی که خوب ترکیب شد حالا مواد خشک مون رو در سه مرحله به مخلوط اضافه می کنیم. در این مرحله حتما باید با لیسک کار کنیم و با لیسک آرد رو هم بزنیم. به خاطر حجم مواد از دوتا قالب 18 سانتی متری استفاده می کنیم. قالب ها رو چرب می کنیم و آرد پاشی می کنیم. حالا مواد کیک رو توش می ریزیم و داخل فر از قبل با دمای 180 درجه داغ شده به مدت 45 دقیقه قرار می دیم تا بپزه.


کیک ها که پخته شدن از فر در میاریم و می ذاریم تا خنک بشن. حالا بین کیک ها رو یه لایه خامه میزنیم و لایه بعدی کیک رو قرار می دیم و روی کیک هم کمی پودر کاکائو الک می کنیم. 

کیک شکلاتی ویژه

کیک شکلاتی ویژه

آخرین آموزش ها
برترین ها