haraj logo
جستجو

نان رول شکلاتی

مواد لازم :
آرد سفید : 190گرمپودر کاکائو : 10گرمنمک : نصف قاشق چای خوریشکر : ۲۰گرمخمیر مایه : 4گرمآب : 100گرمتخم مرغ : 1عددکره : 20گرموانیل : به مقدار لازمنوتلا : ۶ قاشق غذا خوری


ابتدا باید خمیر مایه مون رو بذاریم تا به عمل بیاد و فعال بشه. آب مون رو می ذاریم تا ولرم بشه. وقتی که آب به دمای مناسب رسید از روی حرارت بر می داریم. یک قاشق چای خوری شکر رو توی آب حل می کنیم وقتی شکر خوب حل شد حالا خمیر مایه رو هم توی آب می ریزیم و هم می زنیم تا تقریبا خمیر مایه هم توی آب حل بشه. درش رو می ذاریم و اجازه می دیم بمونه تا فعال بشه و کف کنه.

آرد سفید و پودر کاکائو و نمک رو با هم ترکیب می کنیم و سه بار الک می کنیم تا گلوله داخلش نباشه و یک دست باشه و ترکیب به خوبی با هم مخلوط بشه.

تخم مرغ مون رو توی ظرف مناسب می شکنیم و با چنگال کمی هم می زنیم تا سفیده و زرده تخم مرغ با هم ترکیب بشن. حالا نیمی از تخم مرغ رو بر می داریم برای رومال نون ها. کره رو از قبل از یخچال در میاریم و می ذاریم توی محیط بمونه تا نرم بشه. کره نرم شده مون رو به تخم مرغ اضافه می کنیم و خوب با هم زن هم می زنیم تا یک دست بشه. وقتی که خوب با هم ترکیب شدن حالا وانیل و شکرمون رو به ترکیب تخم مرغ اضافه می کنیم و باز خوب هم می زنیم تا ترکیبی یک دست و کرم رنگ داشته باشیم. 

خمیر مایه عمل اومده رو به ترکیب تخم مرغی اضافه می کنیم و هم می زنیم. خوب با هم زن ترکیب رو هم می زنیم تا کاملا یک دست بشه. در چند مرحله مواد خشک مون رو به مواد خمیر اضافه می کنیم و خوب هم می زنیم.

وقتی که مواد خوب با هم ترکیب شدن کمی خمیر رو ورز می دیم. خمیر رو گرد می کنیم و به کاسه چرب شده بر می گردونیم. روش رو با سلفن می پوشونیم و توی جای گرم نگه می داریم تا خمیر ور بیاد و حجمش دو برابر بشه.


وقتی که خمیر مون ور اومد با دست چرب شده خمیر رو کمی ورز میدیم تا از پف خمیر کمی کاسته بشه. خمیر رو به شش قسمت مساوی تقسیم می کنیم. هر قسمت رو با وردنه به شکل بیضی باز می کنیم. قطر خمیر باید نیم سانتی متر باشه. نیمی از قسمت بالایی خمیر رو با استفاده از کاتر پیتزا نوار های یک سانتی متری درست می کنیم و برش می زنیم.

نان رول شکلاتی

در قسمت پایینی خمیر یک قاشق غذا خوری نوتلا می ذاریم. خمیر رو روی نوتلا تا می کنیم. لبه خمیر رو به هم فشار می دیم تا بچسبه. خمیر رو روی نوار ها می پیچونیم و رول می کنیم. خمیر های رول شده رو توی سینی فر از قبل چرب شده قرار می دیم. این کار رو با همه چونه ها انجام می دیم. خمیر ها رو با فاصله از هم توی سینی قرار می دیم. روشون رو با نایلون می پوشونیم و اجازه می دیم به مدت پانزده دقیقه بمونه و باز هم استراحت کنه. فر رو از قبل با دمای صد و هشتاد درجه سانتی گراد گرم می کنیم. با استفاده از قلمو روی نون های حجیم شده تخم مرغ رو رومال می زنیم و سینی فر رو داخل فر قرار می دیم و اجازه می دیم به مدت بیست دقیقه داخل فر بمونه و خوب نون ها مون بپزه.

نان رول شکلاتی


بعد از سپری شدن مدت زمان پخت نان رول شکلاتی سینی رو از فر در میاریم و می ذاریم تا نون هامون خنک بشن. وقتی که نون ها خنک شدن اون ها رو از سینی فر جدا می کنیم و می ذاریم توی ظرف مناسب و با شیر کاکائو یا شیر ساده و یا قهوه سرو می کنیم.

این نون ها میان وعده خوبی برای بچه ها هستن که هم خوشمزه هستن و هم سالم.

برای مغز نون ها می توتید به جای نوتلا از شکلات چیپسی یا می تونید شکلات تخته ای رو با خامه و شکلات سفید رو با خامه به روش بنماری آب کنید و با هم کمی ترکیب کنید تا حالت ابر و بادی بگیره و داخل نون بذارید که خوشمزه هم میشه.

 

آخرین آموزش ها
برترین ها