haraj logo
جستجو

نان شکلاتی

مواد لازم :
شیر : یک پیمانهکره : 50 گرمشکر : 50 گرمخمیر مایه : یک قاشق سوپ خورینمک : نصف قاشق سوپ خوریتخم مرغ : 1 عددآرد سفید : 400 گرمشکلات : نصف پیمانهزرده تخم مرغ : یک عددزعفران دمکرده : به مقدار لازمکنجد : به مقدار لازم


ابتدا شیر مون رو روی حرارت می ذاریم تا ولرم بشه. شیر باید در حدی گرما ببینه که گرم باشه ولی دست رو نسوزونه. شیر که به دمای مناسب رسید از روی حرارت برش می داریم و یک قاشق غذا خوری شکر رو بهش اضافه می کنیم و هم می زنیم. شکر که حل شد خمیر مایه مون رو بهش اضافه می کنیم و هم می زنیم تا نقریبا خمیر مایه هم توی مخلوط شیر و شکر مون حل بشه. دره ظرف رو می ذاریم و اجازه می دیم تا خمیر مایه مون عمل بیاد.

اگر خمیر مایه فاسد باشه به هیچ وجه به عمل نمیاد و اگر دیدین که خمیر مایه کف نکرده و بدن تغییر باقی مونده به هیچ وجه اضافش نکنید. از نشانه های عمومی عمل اومدن خمیر مایه کفی هست که بعد از ده دقیقه توی ظرف به وجود میاد. در این فاصله تا خمیر مایه به عمل بیاد آرد مون رو سه بار الک می کنیم تا یک دست بشه و توش گلوله ای باقی نمونه. کره رو با مقدار شکر مون رو با هم توی ظرف مناسب می ریزیم و با هم زن خوب هم می زنیم تا بافت نرم و یک دستی به خودش بگیره و شکر توی کره حل بشه.

کره حتما باید نرم شده باشه و توی محیط مونده باشه. حدودا پنج دقیقه زمان لازمه تا ترکیب کره نرم شده و شکر یه بافت نرم و لطیف به خودش بگیره. وقتی به بافت مورد نظر رسیدیم تخم مرغ مون رو اضافه می کنیم و باز هم می زنیم تا تخم مرغ مون هم به خوبی با مواد ترکیب بشه. دو قاشق غذا خوری از آرد رو بر می داریم و نمک رو بهش اضافه می کنیم و هم می زنیم و می ذاریم بمونه و در آخر به مواد اضافه می کنیم. مخلوط شیر و خمیر مایه رو که حالا عمل اومده رو به مخلوطمون اضافه می کنیم و هم می زنیم. آرد رو در چند مرحله اضافه می کنیم. در آخر ترکیب آرد و نمک رو به مخلوط مون اضافه می کنیم و هم می زنیم.


این خمیر خیلی چسب ناکه و حتی با آرد هم درست نمیشه. پس بی خودی آرد اضافی به خورد خمیر ندین. خمیر رو داخل یه ظرف گود می ذاریم که از قبل چرب شده و روش رو می کشیم و اجازه می دیم خمیر یک ساعت استراحت کنه و ور بیاد.

نان شکلاتی

بعد از یک ساعت با دست چرب کمی خمیر رو ورز می دیم تا کمی از پفش بخوابه. از خمیر چونه های پنچاه گرمی بر می داریم. برای داخل نان ها مون از شکلات استفاده می کنیم. میتونیم از شکلات صبحانه یا نوتلا یا شکلات تخته ای آب شده یا شکلات چیپسی استفاده کنیم. من از شکلات آب شده استفاده کردم. شکلات رو خورد کردم و با بنماری حرارت دادم و کمی نرم شون کردم.

چونه های پنجاه گرمی رو کمی بازش می کنیم و وسطش رو کمی از شکلات آب شده قرار میدیم و دوباره گردمی کنیم. تهاراجچونه ها رو به همین ترتیب مغز دار می کنیم. چونه ها رو داخل سینی فر که کمی چرب شده قرار می دیم و اجازه می دیم تا نیم ساعت دیگه استراحت کنه. رو شون رو هم می پوشونیم. فر رو از قبل با دمای دویست درجه سانتی گراد گرم می کنیم.


برای رومال یه دونه زرده تخم مرغ رو توی ظرف مناسب می ریزیم و با کمی زعفران دم کرده با هم ترکیب می کنیم. یک دست که شد با استفاده از یه قلمو روی چونه ها مون می زنیم و در آخر کمی کنجد روی چونه ها مون می ریزیم. سینی فر رو داخل فر قرار می دیم و اجازه می دیم تا به مدت پونزده دقیقه داخل فر بمونه تا نون ها مون خوب بپزن و رو شونم طلایی بشه. بعد از گذشت پونزده دقیقه از پخت نون ها فر رو خاموش می کنیم و سینی رو از فر در میاریم و می ذاریم تا نون ها مون کمی خنک بشن. بعد اون ها رو توی ظرف مناسب می چینیم و سرو می کنیم. 

می تونید این نون رو مغز دار درست نکنید. می تونید از شکلات چیپسی استفاده کنید و توی مغز نون از شکلات چیپسی استفاده کنید.

نان شکلاتی

آخرین آموزش ها
برترین ها