haraj logo
جستجو

رولت شکلات و اسپرسو دستور تهیه رولت شکلاتی رولت اسپرسو

رولت شکلات و اسپرسو همراه با یک نوشیدنی داغ  عصرانه ای فوق العاده ست و از آنچه فکرش را میکنید راحت تر تهیه میشود. مواد لازم برای خمیر همه با هم مخلوط میشوند و خمیر رولت را تشکیل میدهند. بعد از آن مواد میانی مخلوط میشوند. این  مایع وسط خمیر ریخته شده و خمیر دور آن پیچیده میشود و برش میخورد. استفاده از قهوه دم کرده همرا با کاکائو در مواد میانی، طعمی عالی به رولت شما میدهد. نکته خوب این است که خمیر رولت را میتوانید از قبل تهیه کنید و در یخچال نگه دارید. به این ترتیب هر موقع بخواهید میتوانید در کمتر از نیم ساعت رولت شکلات و اسپرسو داغ را آماده کنید.

مواد لازم :
برای خمیر:کره 1 پیمانهآرد 1 و 1/2 پیمانهشکر 1/2 پیمانهماست یونانی 1 قاشق غذاخوریتخم مرغ 1 عددوانیل 1/8 قاشق چایخوریمواد میانی:پودر کاکائو 1/4 پیمانهروغن گیاهی 3 قاشق غذاخوریقهوه دم کرده داغ 3 قاشق غذاخوریپودر قند 1/2 پیمانهبرای روی رولت:تخم مرغ 1 عددآب 1 قاشق چایخوری

مدت زمان آماده سازی : ۱۰ دقیقه

مدت زمان پخت : ۲۰ دقیقه

زمان کل : ۳۰ دقیقه

برای : ۳۶ نفر

تصویر

 

عکس

 

طرز تهیه: ابتدا همه مواد لازم برای تهیه خمیر یعنی کره (نرم شده)، آرد، شکر، ماست، تخم مرغ و وانیل را در کاسه ای بریزی و با سرعت متوسط همزن برقی بزنید تا خمیر فرم بگیرد. خمیر را به سه قسمت مساوی تقسیم کنید و هر کدام را به شکل دیسک گردی در بیاورید. هر دیسک را در کیسه فریزر یا سلفون بپیچید و حداقل به مدت 1 ساعت در یخچال قرار دهید.

 

در کاسه ای، پودر قند، روغن مایع، قهوه داغ و پودر کاکائو را بریزید و هم بزنید تا مایع یکدست و غلیظی حاصل شود. این مایع وسط خمیر قرار خواهد گرفت. در کاسه دیگری 1 عدد تخم مرغ را با 1 قاشق چایخوری آب خوب هم بزنید.  فر را نیز با دمای 150 درجه سانتیگراد روشن کنید و اجازه بدهید گرم شود.

شیرینی جاده سنگی (شیرینی شکلاتی گردو و مارشمالو)

 

 بعد از یک ساعت یکی از خمیرها را از یخچال خارج کنید. روی سطح آرد بپاشید و خمیر را با وردنه به شکل مستطیل روی سطح باز کنید. سعی کنید ضخامت خمیر تا جای ممکن یکدست باشد.

 

1/3 از مایع کاکائویی را روی خمیر بریزید و پخش کنید به صورتی که یک حاشیه باریک از دور خمیر خالی بماند. حال خمیر را به صورت کاملاً فشرده در مواد بپیچید و لوله درست شده را به فاصله های 2 سانتی برش بزنید.

 

عکس

 

روی سینی فر مورد نظرتان کاغذ روغنی بکشید. رولت ها را روی آن بچینید (در صورت تمایل میتوانید مقداری شکر هم روی آنها بپاشید). این مراحل را برای دو دیسک خمیری دیگر هم تکرار کنید. 12-15 دقیقه رولت ها را در فر قرار دهید تا طلایی رنگ شوند.

 

تصویر

 

در آخر رولت شکلات و اسپرسو را از فر خارج کنید و بگذارید کمی خنک شود. نوش جان!

 

آخرین آموزش ها
برترین ها