haraj logo
جستجو

کیک شکلات و قهوه

 

مواد لازم :
آرد 2 لیوانشکر 1 لیوانکره 80 گرمماست 2 قاشق غذاخوریآب 3/4 لیوانشیر 1/4 لیوانپودر کاکائو 8 قاشق غذاخوریپودر کاپوچینو 4 قاشق غذاخوریجوش شیرین 1 قاشق چایخوری بکینگ پودر 1/2 قاشق چایخوری اسانس وانیل 1/2 قاشق چایخوریپودر قند 1/4 لیوانخامه 100 گرم پنیر ماسکارپونه 200 گرمپودر کاپوچینو 1 قاشق غذاخوریتخم مرغ 2 عدد

مدت زمان آماده سازی : ۲۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۴۵ دقیقه

زمان کل : ۷۰ دقیقه

برای : ۱۰ نفر

عکس

 

 

کیک چاکوچینو

 

کیک چاکوچینو ترکیبی از کیک شکلاتی ( چاکلت کیک ) و کیک کاپوچینو است که طعم و بافتی عالی و خاص دارد.

 

تصویر

 

طرز تهیه : فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود ، داخل کاسه ای آرد ، شکر ، بکینگ پودر و جوش شیرین را بریزید و مخلوط کنید.

 

پودر کاکائو ، کاپوچینو و کره ذوب شده را داخل کاسه ای بریزید و مخلوط کنید سپس آب ولرم را اضافه و مخلوط کنید تا مانند سس شکلاتی شود ، سس شکلاتی را به مخلوط آرد اضافه و در حدی که مواد مخلوط شوند هم بزنید.

 

عکس

 

شیر ،  ماست ، اسانس وانیل و تخم مرغ را به مایه کیک اضافه و مخلوط کنید ( این کیک نیازی به همزن ندارد ، مواد را با قاشق و فقط در حدی که مخلوط شوند هم بزنید ).

 

داخل قالب کیک کاغذ روغنی بیندازید و مایه کیک را داخل قالب بریزید ( از 1 قالب بزرگ یا 2 قالب کوچک استفاده کنید ، مایه کیک باید تقریبا نصف قالب را پر کند ) ، قالب را داخل فری که از قبل روشن کرده اید 30 40 دقیقه قرار دهید تا کیک بپزد.

 

عکس

 

پس از 30 دقیقه تست کنید که کیک پخته است یا خیر ، پس از پخت کیک را از فر خارج کنید و کناری قرار دهید تا سرد شود ( در دمای اتاق ).

 

برای تهیه کرم کاپوچینو پنیر ماسکارپونه را داخل کاسه ای بریزید و پودر کاپوچینو را به آن اضافه کنید و با همزن 1 دقیقه بزنید ، خامه ( خامه سفت یا پر چرب ) را به مواد اضافه کنید و 5 دقیقه بزنید تا حجم کرم بیشتر شود سپس پودر قند را کم کم اضافه و به آرامی مخلوط کنید.

طرز تهیه خوراک کدو سبز

 

عکس

 

 کرم را داخل یخچال بگذارید تا خوب سرد شود ، کیک را به تعداد لایه هایی که میخواهید برش بزنید و کرم کاپوچینو را بین لایه ها قرار دهید ، کیک را 1 ساعت در یخچال قرار دهید تا سرد شود سپس برش بزنید و سرو کنید ( ماندن بیش از حد کیک در یخچال کیک را سفت میکند ).

 

نکته ها : میتوانید پودر کاکائو را کاهش یا افزایش دهید ، میتوانید داخل کیک از 50 گرم شکلات ذوب شده یا نوتلا استفاده کنید ، کاپوچینو را میتوانید با پودر نسکافه یا قهوه فوری جایگزین کنید ، میتوانید داخل کرم از مقداری پودر قهوه فوری یا نوتلا استفاده کنید.

 

آخرین آموزش ها
برترین ها