haraj logo
جستجو

سوپ نودل چینی

مواد لازم :
آب مرغ : به مقدار لازمپیازچه : 100 گرمسس سویا : 2 قاشق غذا خورینودل : 100 گرمبرگ پاک چوی : 4 عددنمک و فلفل : به مقدار لازمزردچوبه : به مقدار لازمسس صدف : 1 قاشق غذا خوری

به نام خدا

 سلام به هاراجی های عزیز ... و گرامی ...

سوپ نودل چینی یک غذای خوشمزه ای است که معمولا داغ سرو می شود و مناسب روز های سرد زمستانی است و مناسب حال کسانی است که سرما خوردگی دارند و بی اشتها شده اند.

برای تهیه این غذای خوشمزه برخی افراد از نودل بسته بندی کره ای که اول آن را سرخ کرده و حین سرخ کردن کمی طعم دار می کنند و بعد آن را خشک می کنند استفاده می کنند و خیلی هم گران است و از نظر سلامت و بهداشت مواد غذایی ما آن را توصیه نمی کنیم.

شما می توانید به جای نودل بسته بندی کره ای از پاستای رشته ای و یا ورمیشل پیچ خورده استفاده کنید که هم در دسترس همه هست و هم به لحاظ قیمت و کیفیت مناسب است.

و هم چنین برای تهیه سوپ نودل چینی معمولا به مقدار کمی از سس صدف نیز استفاده می شود که خیلی گران بوده و معمولا بالای 50 هزار تومان هست که ما پیشنهاد می کنیم به همان اندازه از سس سویا کم نمک استفاده کنید.


ابتدا پیازچه ها را پاک می کنیم و آن ها را خرد کرده و در داخل ظرف پر از آبی می ریزیم بعد از 20 دقیقه که خیس خوردند تمیز شسته و در داخل آبکشی ریخته و آماده کنار می گذاریم.


بعد آب مرغ را در داخل قابلمه مناسبی می ریزیم و آن را روی حرارت با شعله متوسط می گذاریم تا به جوش آید.


سپس پیازچه های خرد شده را اضافه می کنیم و هم می زنیم و درب قابلمه را می گذاریم تا پیازچه های خرد شده کمی نرم و نیم پز شوند.

سوپ نودل چینی

 

حال در ادامه برگ پاک جوی ( پیاز چینی ) را خرد کرده و تمیز شسته و آن را نیز اضافه می کنیم و درب قابلمه را می گذاریم تا 15 الی 20 دقیقه بجوشد.

سوپ نودل چینی

 

سپس سس سویا را به همراه مقداری نمک و فلفل و زرد چوبه اضافه می کنیم و مواد را چند بار هم می زنیم تا خوب با هم مخلوط شده و کاملا ترکیب شوند. 

سوپ نودل چینی

 

حال در ادامه سس صدف را نیز اضافه نموده و مواد را هم می زنیم تا خوب با هم مخلوط شوند.


بعد نودل ها را اضافه می کنیم و می گذاریم 8 الی 10 دقیقه بجوشد تا نودل ها نرم شوند.

( دقت کنید که بعد از اضافه کردن نودل ها درب قابلمه را نگذارید و هم چنین دستورالعمل روی پاکت نودل را بخوانید و نباید زیاد پخته و له شود ).

نودل چینی

حال بعد از زمان مقرر سوپ نودل چینی ما آماده هست آن را در داخل ظرف سرو بریزید و همراه خانواده محترم به عنوان یک وعده غذایی عالی و خوشمزه میل کنید.

نوش ... جان ...

سوپ نودل چینی

 

سوپ نودل چینی


دوستان عزیز اگر تهیه آب مرغ برای شما دشوار است و هم چنین دوست دارید سوپ نودل چینی را همراه گوشت دلخواه منظور گوشت سفید مثل مرغ و یا گوشت قرمز مانند گوشت ماهیچه ای و یا استخوان دار گوسفندی میل کنید می توانید گوشت مورد نظر را همراه مقداری آب و نمک در داخل قابلمه ای بریزید و روی حرارت با شعله متوسط قرار دهید و سپس بعد از پخت کامل گوشت بقیه مراحل را جلو بروید.

 اگر دوست دارید که سوپ نودل چینی را آب دار میل کنید و نگران این هستید که بعد از اضافه کردن نودل ها آب سوپ را جذب می کند شما می توانید به اندازه 4 الی 5 لیوان آب در داخل ظرف دیگری بریزید و روی حرارت با شعله متوسط بگذارید وقتی که جوشید مقداری نمک اضافه کرده و هم بزنید سپس نودل ها را اضافه کنید و هم زده بعد از تقریبا 8 الی 10 دقیقه که نودل ها پخته و نرم شدند آن ها را آبکش کرده و سپس دورن سوپ بریزید فقط وقتی که سبزیجات کاملا پخته بودند اضافه کنید زیاد روی حرارت نباشد که نودل ها له می شوند.

اگر به بوی روغن حیوانی حساسیت ندارید می توانید یک الی دو قاشق غذا خوری روغن حیوانی اضافه کنید که طعم و مزه عالی به سوپ نودل چینی شما می دهد و خیلی مقوی و پر کالری می شود.

آخرین آموزش ها
برترین ها