haraj logo
جستجو

جوجه چینی

مواد لازم :
آرد سفید : 2 لیواندلسترساده : 1 لیواننمک فلفل : مقدار کافیزعفران دمکرده : 2 قاشق غذاخوریسینه مرغ : 400 گرمآبلیمو : 1/2 استکانپیاز : 1 عددزردچوبه : مقدار کافیسیر : 2 حبهپودر سیر : مقدار کافیبکینگ پودر : 1 قاشق چایخوریخیار شور : 4 عددجعفری خرد شده : 1 قاشق غذاخوریآویشن : مقدار کافیپیازچه : 1 عددسس مایونز : 2 قاشق غذاخوری

مرغ از پروتئینهای بسیار خوشمزه است که با گوشت ان غذاهای بسیار متنوع و لذیذی درست می شود.مرغ به علت ارزان تر بودن نسبت به گوشت قرمز و سالمتر بودن و سریعتر پختن طرفداران بسیار زیادی دارد.تنوع غذاهایی که با مرغ درست می شود بسیار زیاد است از جماه آنها خورشتها- جوجه کباب- فیله های سرخ شده و ... را می توان نام برد. در این میان از غذاهای بسیار لذیذ و خوشمزه که اصالت آن متعلق  به کشور پهناور چین است و امروزه در همه جا ی جهان تهیه می شود و بسیار شبیه جوجه کباب  سرخ شده در تابه  است ، جوجه چینی می باشد. این غذا برای وعده غذایی شام همراه با نان سرو می شود و طرز تهیه آن بسیار راحت است.


ابتدا و برای شروع 400 گرم سینه مرغ را با آب خوب می شوریم و آن را فیله می کنیم و با چاقو روی تخته به صورت تکه های دراز به طول 4 سانتی متر و عرض تقریبی 2  سانتی متری و حالت رشته ای برش می دهیم. 

جوجه چینی با سس تار تار


سپس در این مرحله مرغ را مزه دار می کنیم. به این صورت که مرغ های رشته شده را داخل یک کاسه می ریزیم و سپس به آن نمک فلفل و زردچوبه را  به مقدار کافی آبلیمو همراه با  1 عدد پیاز خلال شده و خرد شده و 2 حبه سیر سیر خرد شده اضافه می کنیم . سپس روی کاسه را با سلفون می پوشانیم و مرغ را به مدت 2 ساعت داخل یخچال استراحت می دهیم تا مزه دار شود. 


سپس در این مرحله مرغ مزه دار شده را بعد از 2 ساعت از یخچال بیرون می اوریم . در یک کاسه پیرکس نصف لیوان آب و 1 لیوان دلستر ساده را با هم مخلوط می کنیم و سپس نمک و 2 قاشق غذاخوری زعفران دمکرده و پودر سیرو فلفل  رابه مقدار لازم به  به کاسه حاوی آب و دلستر ساده اضافه می کنیم. 

جوجه چینی با سس تار تار


سپس در این مرحله آرد را به کاسه حاوی دلستر و آب اضافه می کنیم تا غلظت آن زیاد شود و مواد را داخل کاسه مرتب هم می زنیم تا آرد گلوله نشود.سپس 1 قاشق چایخوری بیکینگ پودر را به کاسه اضافه می کنیم و با مواد داخل کاسه خوب مخلوط می کنیم.در این مرحله بعد از اضافه کردن بکینگ پودر مواد را کم هم می زنیم تا پف آن کم نشود.


سپس در این مرحله تکه های مرغ را داخل این مخلوط در کاسه می غلتانیم تا کاملا آغشته به این مواد شود. 

 


سپس در این مرحله در داخل یک تابه روغن مایع می ریزیم و تابه را روی شعله گاز می گذاریم و زیر گاز را روشن می کنیم و وقتی روغن داغ شد مرغها را در روغن سرخ می کنیم تا طلایی شود.

جوجه چینی با سس تار تار


سپس در این مرحله سس تار تار را تهیه  می کنیم. برخی افراد این غذا را با سس کچاپ نیز میل می کنند که سلیقه ای است. برای تهیه سس تارتار یک کاسه انتخاب می کنیم. 4 عدد خیار شور را خوب می شوریم و با رنده ریز آنها را رنده می کنیم و آب خیار شور را دور می ریزیم و خیار شور رنده شده را داخل کاسه می ریزیم . سپس 2 قاشق غذاخوری سس مایونز و 1 قاشق غذاخوری جعفری ریز شده و کمی پودر سیر و نمک و فلفل و آویشن و 1 عدد پیازچه ریز شده را به مواد داخل کاسه اضافه می کنیم و مواد را خوب با هم مخلوط می کنیم.اکنون سس تارتار ما اماده است.آن را به مدت 1 ساعت در یخچال می گذاریم تا استراحت کند و خوشمزه تر شود.سپس آن را از یخچال  بیرون می اوریم و در کنار جوجه چینی میل می کنیم.  

جوجه چینی با سس تار تار


سپس در این مرحله مرغهای سرخ شده مرحله ششم را همراه با سس تار تار تهیه شده در مرحله قبل در یک ظرف مناسب می ریزیم و آن را برای وعده غذایی شام با نان و سس تار تار و سیب زمینی سرخ شده و سبزی خوردن  سرو می کنیم.نوش جان .

آخرین آموزش ها
برترین ها