haraj logo
جستجو

نخود پلو

مواد لازم :
برنج : 4 پیمانهنخود سبز : 2 پیمانهنمک و فلفل : به مقدار کافیروغن : به میزان لازمشوید : 2 پیمانهزعفران دمکرده : به مقدار کافیگوشت چرخ کرده : نیم کیلوپیاز : 2 عدد


در ابتدا دو عدد پیاز متوسط را ریز خرد کرده و در تابه ایی حاوی مقدار کمی روغن تفت دهید. سپس نیم کیلو گوشت چرخ کرده تازه را به پیاز نرم شده اضافه نمایید سپس تفت داده و مقداری نمک و فلفل و اندکی زعفران دم کرده اضافه کنید. سپس نصف استکان آب به آن اضافه کنید و درب تابه را ببندید و بگذارید گوشت کاملا پخته شود و آب اضافی آن بخار شود. 

نخود پلو


اگر گوشت قلیه ایی باشد(تکه های درشت) حتما باید به مدت 2 ساعت با آب بیشتر کامل بپزد ولی اگر گوشت چرخ کرده بود باید به مدت 30 دقیقه در تابه همراه با نصف استکان آب پخته شود. 


2 پیمانه نخود سبز را از قبل بپزید یا می توانید از کنسرو نخود سبز استفاده کنید.

 نخود پلو

نخود سبز پخته شده را به همراه 2 پیمانه شوید تازه خرد شده به مایه گوشت درون تابه اضافه نمایید(می توانید از شوید خشک هم استفاده نمایید) و اندکی تفت داده و از روی حرارت بردارید. 

نخود پلو


4 پیمانه برنج را از قبل بخیسانید و سپس برنج را در یک قابلمه حاوی آب جوش و نمک ریخته و طبق روش متداول آبکش نمایید.

نخود پلو

در یک قابلمه مقداری آب و روغن ریخته و لایه لایه از برنج و مایه گوشت و نخود سبز بریزید تا همه مواد تمام شودو دم کنی را درب قابلمه گذاشته و بگذارید دم بکشد، هنگام سرو غذا مقداری روغن روی برنج ریخته و در دیس بریزید. نوش جان

    نخود پلو

آخرین آموزش ها
برترین ها