haraj logo
جستجو

سس نخود و کنجد

مواد لازم :
نخود : 2 پیمانهلیمو ترش : 2 عددنمک و فلفل : مقداریارده : 1 پیمانهروغن زیتون : 4 قاشق غذاخوریمغز تخمه آفتابگردان : مقداریپودر آویشن : به مقدار کافیپودر زنجبیل : مقداری

این ماده غذایی به شکل پوره است و خود غذایی کامل بوده که به همراه تکه های نان به عنوان یک عصرانه خورده می شود؛ از طرفی این غذا اغلب همراه با کباب ها و فست فود ها سرو می شود به همین دلیل عنوان سس برای آن درست تر است. 


2 پیمانه نخود را به دقت پاک کنید تا سنگ و شن آن جدا شود؛ سپس نخودها را در یک ظرف بریزید و به آن آب اضافه نمایید تا به مدت یک شب در آب بماند و خیس بخورد. روز بعد که می خواهید آشپزی کنید؛ آب اضافی نخود را خالی کنید و نخود را داخل یک آبکش بریزید و یک آب بشویید. سپس نخودها را داخل یک قابلمه ریخته و آب به آن اضافه کنید، قابلمه را روی حرارت ملایم گاز قرار دهید و به مدت 2 ساعت اجازه دهید تا نخودها پخته شده و کاملا نرم شوند. 

سس نخود و کنجد


نخود های پخته را داخل یک آبکش بریزید. آب اضافی نخود پخته شده را دور نریزید و کنار بگذارید. نخود پخته شده را داخل یک کاسه بریزید و سپس 1 پیمانه ارده کنجد را به آن اضافه نمایید، مقداری زنجبیل، مقداری نمک و فلفل به آن اضافه نمایید؛ همه مواد را با قاشق مخلوط کنید. سپس از یک بلندر یا مخلوط کن برقی استفاده نمایید همه مواد قبل را داخل بلندر بریزید و چند دور بگردانید تا همه مواد پوره شده و صاف و نرم و یکدست شود، اگر خیلی سفت شده بود مقداری از آب نخود پخته که کنار گذاشته بودید به آن اضافه نمایید. 

سس نخود و کنجد


مواد داخل بلندر را داخل یک کاسه بریزید سپس 4 قاشق غذاخوری روغن زیتون را به آن اضافه نمایید. 2 عدد لیمو ترش تازه را از وسط قاچ کنید آن ها را فشار دهید تا آب لیمو ترش ها گرفته شود؛ هسته های آن را جدا کنید و سپس آب لیموترش تازه را به مواد قبل بی افزایید و سپس همه مواد را با هم مخلوط نمایید.

 

در نهایت سس آماده شده را در یک ظرف مناسب بریزید و با مقداری روغن زیتون، مقداری پودر آویشن و مغز تخمه آفتاب گردان تزیین کنید؛ و همراه با نان تست میل نمایید. نوش جان!

سس نخود و کنجد


در این سس از پودر فلفل قرمز استفاده نمایید؛ پودر فلفل قرمز از فلفل قرمز خشک ساییده شده بدست می آید. همین ادویه است که موجب خوشمزه تر شدن سس ها و چاشتی ها می شود. بنابر میل و ذائقه خود می توانید مقدار آن را کم یا زیاد کنید. 


ارده کنجد خود به تنهایی که یک وعده کامل غذایی است؛ ترکیب آن با نخود، غذایی میسازد سرشار از انرژی. این غذا را می توانید در وعده صبحانه، عصرانه و یا سحری میل کنید. 


زنجبیل این ساقه گره دار زیرزمینی در موارد بسیار و به صورت های گوناگون در آشپزی مورد استفاده قرار می گیرد. اگر زنجبیل تازه در دسترس باشد باید آن هایی را انتخاب کنید که گوشتالود بوده و خشکیده نباشد، سفت باشد و رگه های کمی داشته باشد و می بایست قبل از خرد کردن، رنده کردن، ورقه کردن یا آسیاب کردن زنجبیل تازه (که به صورت خمیر در می آید)، پوست سیب زمینی مانند آن را با یک کارد تیز بتراشید. می توان برای رنده زنجبیل از سوراخ های کوچک یک رنده فلزی استفاده کرد. چنانچه زنجبیل تازه در دسترس نباشد می توانید از پودر زنجبیل استفاده کنید که در تمام عطاری ها به فروش می رسد.

باید بدانیم زنجبیل تازه نسبت به زنجبیل پودر شده دارای عطر بیشتری است. در هر یک از دستورهای غذایی که می خوانیم و در آن از زنجبیل نام برده شده است، منظور پودر زنجبیل می باشد مگر آن که قید شده باشد که از زنجبیل تازه استفاده کنید. زنجبیل از نظر پزشکی برای درمان قولنج و سوهاضمه بکار می رود و در صورتی که به مقدار کم خورده شود، دل درد را معالجه می کند و چای زنجبیل یک داروی عالی برای سرماخوردگی است. 


مغز تخمه آفتاب گردان معمولا به صورت بسته بندی شده و بهداشتی به فروش می رسد، می توانید مغز تخمه را روی این غذا برای تزیین بریزید یا اگر هم دوست داشته باشید می توانید مقداری هم داخل آن ریخته و همه سس را کامل هم بزنید. 

 

آخرین آموزش ها
برترین ها