haraj logo
جستجو

ته چین مرغ

مواد لازم :
برنج : 2لیوانتخم مرغ : 2 عددزرشک : 1/2 پیمانهماست چکیده : 1/2 پیمانهکره : 2 قاشق غذا خوریسینه مرغ : 1 عددزعفران دمکرده : 4 قاشق غذا خورینمک و فلفل : به میزان لازمدارچین : به میزان لازمپیاز : ۱ عدد

با سلام خدمت همراهان همیشگی هاراج  امیدوارم حالتون خوب باشه و در کنار خانواده روزگار خوشی را سپری کنید و چرخ روزگار بر وقف مرادتون بچرخه. 

دستور آشپزی امروز آموزش ته چین مرغ می باشد، امیدوارم شما نیز در منزل بتوانید آن را تهیه کرده و از خوردنش در کنار اعضای خانواده لذت ببرید. 


ابتدا سینه ی مرغ را درون قابلمه ای قرار دهید و مقدار کمی آب بر روی آن بریزید وقتی آب مرغ نزدیک به جوش، و کف کرده بود آب مرغ را بریزید.

سینه ی مرغ را از قابلمه خارج کرده و قابلمه را بشویید و بر روی سینه ی مرغ مقداری آب سرد ریخته و دوباره درون قابلمه قرار دهید.

یک عدد پیاز متوسط را پوست گرفته، شسته و به صورت تکه های بزرگ خرد کرده و به همراه مقدار کمی نمک و فلفل سیاه و دارچین به سینه ی مرغ خود اضافه کرده و قابلمه را بر روی شعله با حرارت ملایم قرار دهید تا سینه ی مرغ پخته و مقدار کمی آب درون قابلمه باقی بماند.

سپس سینه مرغ از درون قابلمه بیرون بیاورید، استخوان را از گوشت جدا کرده و به قطعات کوچک تر خرد و یا ریش ریش کنید.

برای این که ته چین شما خوشمزه تر شود می توانید گوشت خود را به همراه کمی روغن نیز سرخ کنید.


برنج را از شب قبل  یا حداقل به مدت چند ساعت درون آب گرم قرار دهید تا کاملا خیس بخورد.

با این کار برنج شما هم بهتر پخته می شود و هم قد بیشتری درون غذا می کشد.

قابلمه ی مناسبی را انتخاب کرده و تا نیمه ی قابلمه را پر ا ز آب کنید و بر روی شعله با حرارت متوسط قرار دهید تا آب به جوش آید، برای این که آب سریع تر به جوش بیاید درب قابلمه را بگذارید.

بعد از این که آب به جوش آمد، مقدار کمی نمک و روغن درون آب بریزید. 

آبی که برنج را درون آن خیساندید را ریخته و برنج را به آب در حال جوش اضافه کنید، با کفگیر و به آرامی به طوری که دانه های برنج خرد نشوند برنج را کمی هم بزنید تا دانهدهای برنجی که بر روی هم قرا گرفته اند از هم جدا شوند.

هنگامی که سفتی مغز برنج رو به نرمی رفت برنج را درون آبکشی بریزید و مقداری آب ولرم بر روی آن ریخته تا نمک اضافی آن خارج شود. 


برای ته چین برنج را نسبت به زمانی که برنج را برای پلو می پزید باید کم تر پخته شود تا ته چین شما به صورت شفته در نیاید.

ته چین مرغ


درون کاسه ی بزرگی تخم مرغ ها بشکنید و به همراه کره ای که در دمای اتاق کمی نرم شده است خوب هم بزنید، سپس ماست چکیده و زعفران دمکرده را نیز به بقیه مواد خود اضافه کرده و همه ی مواد را با هم خوب ترکیب کنید.

برنج پخته شده را نیز بر روی بقیه مواد ریخته و به آرامی به طوری که دانه های برنج خرد نشوند با بقیه مواد ترکیب کنید.

ظرف مناسبی را برای پختن ته چین خود انتخاب کنید، کف و دیوارهای ظرف را باکره خوب چرب کنید‌.

ته ظرف نیمی از برنج را بریزید و کاملا با قاشق روی برنج را صاف کنید، سپس بر روی آن گوشت مرغی را که از قبل آماده کرده اید را قرار دهید.


حواستان باشد هنگامی که گوشت مرغ را بر روی برنج می ریزید به هیچ عنوان به دیوارهای ظرف نچسبد، تا زمانی که ته چین شما پخته می شود به راحتی بتوانید به صورت قالبی از ظرف جدا کنید.

باقی برنج را نیز بر روی گوشت مرغ خود ریخته و با قاشق روی آن را کاملا صاف  کنید.

سپس دم کنی را روی قابلمه ی خود قرار داده و بر روی شعله پخش کن روی حرارت ملایم قرار دهید و حدود یک ساعتی صبر کنید تا ته چین شما کاملا پخته شود.

در این مرحله ته چین مرغ شما آماده است، زرشک را با کمی کره یا روغن درون تابه ای کمی تفت دهید، و هنگامی که ته چین مرغ را در ظرف مناسبی قرار دادید، زرشک را بر روی آن بریزید. نوش جان

ته چین مرغ

ته چین مرغ

آخرین آموزش ها
برترین ها