haraj logo
جستجو

فیله استریپس

مواد لازم :
فیله مرغ : یک و نیم کیلوآرد : 2 پیمانهتخم مرغ : یک عددباترمیلک : یک و نیم پیمانهروغن سرخ کردنی : 3 پیمانهفلفل سیاه : یک قاشق غذاخوریفلفل قرمز : به میزان لازمپودر سیر : به مقدار لازمپودر پیاز : به مقدار لازمنمک : به مقدار لازمآب : به مقدار لازمسس : به مقدار لازم


فیله های مرغ را در ظرفی می گذارایم. روی آن نمک، فلفل قرمز، پودر سیر و پودر پیاز را می پاشیم. سعی می کنیم این مواد به همه قسمت های مرغ برسد. کمی آب روی فیله های مرغ می ریزیم  و در یخچال  قرار می دهیم تا به مدت دو ساعت در یخچال مزه دار شود.


باتر میلک را در ظرفی می ریزیم و تخم مرغ را روی آن می شکنیم. هر دو را با هم مخلوط می کنیم. در ظرف دیگری آرد، نمک و فلفل سیاه را مخلوط می کنیم و کنار می گذاریم.


فیله های مرغ را از یخچال بیرون می آوریم و درون مخلوط آرد می غلطانیم. فیله را از آرد بیرون آورده وارد مخلوط باترمیلک می کنیم و دوباره درون آرد می غلطانیم. برای بهتر جذب شدن آرد به فیله های مرغ باید از دو دست کمک بگیریم و آرد را تماما روی فیله بمالیم.


کمی در تابه روغن سرخ کردنی می ریزیم و روی شعله قرار می دهیم تا گرم شود. فیله ها را در تابه می اندازیم و منتظر م شویم تا یک طرف آن سرخ شود و طرف دیگر آن را برگردانیم. برای اینکه روغن زیاد فیله ها گرفته شود می توانیم آن ها را روی دستمال تمیز یا روی چیزی مثل سیم آشپزخانه که به راحتی روغن از آن چکه کند و خارج شود، می گذاریم. 

بعد از سرخ کردن فیله استریپس را کنار سس دلخواه سرو می کنیم.

 فیله استریپس

آخرین آموزش ها
برترین ها