haraj logo
جستجو

سوپ مرغ

مواد لازم :
مرغ : 300 گرمهویج : دو عددجو پرک : نصف لیواننمک : به مقدار لازمفلفل سیاه : به مقدار لازمرزدچوبه : به مقدار لازمپودرآویشن : به مقدار لازمعصاره مرغ : یک عددجعفری : 100 گرمپیاز : دو عددسیر : یک حبهروغن زیتون : به مقدار لازمزرشک : کمی

مرحله اول تهیه سوپ مرغ:

ابتدا جعفری و گشنیز رو پاک کرده و میشوریم.وقتی سبزی ها خشک شدن اون ها رو به اندازه متوسط خورد میکنیم.

گوشت مرغ رو میذاریم با یه دونه پیاز دو نصف شده و آب به مدت ده دقیقه بجوشه.بعد از ده دقیقه مرغ رو از آب در میاریم و تمیز با آب میشوریم.تو یه قابلمه یه پیاز رو   کمی با روغن زیتون تفت میدیم بعد مرغ رو هم اضافه میکنیم. کمی که تفت خورد حالا یه حبه سیر رو خیلی ریز خورد میکنیم و به مرغ اضافه میکنیم.کمی زرد چوبه و فلفل سیاه و پودر آویشن اضافه میکنیم .

سوپ مرغ

مرحله دوم پخت سوپ مرغ:

حالا سه لیوان آب به مرغ اضافه میکنیم و میذاریم رو حرارت تا به جوش بیاد.هویج هارو نگینی خیلی ریز خورد میکنیم و به سوپ اضافه میکنیم.یه دونه عصاره مرغ رو هم به سوپ اضافه میکنیم.وقتی جوش اومد زیرش رو کم میکنیم و تا نیم ساعت اصلا در قابلمه رو باز نمیکنیم.بعد از نیم ساعت نصف لیوان جو پرک رو که شستیم بهش اضافه میکنیم و کمی هم زرشک به سوپ اضافه میکنیم. ده دقیقه آخر سبزی رو اضافه میکنیم و میذاریم کمی هم بپزه .مرغ که حالا دیگه کاملا پخته.از سوپ جدا میکنیم وگوشتش رو ریش ریش میکنیم و دوباره به سوپ اضافه میکنیم و میذاریم کمی سوپ جا بیوفته.

سوپ مرغ

مرحله سوم سرو سوپ مرغ:

سوپ که جا افتاد آماده سرو کردنه.میتونید موقع سرو کمی هم جعفری و گشنیز تازه خورد شده برای تزیین روش بریزید.

میتونید از عصاره مرغ استفاده نکنید چون کاملا سلیقه ای هست.به جاش از آب پای مرغ یا آب مرغ اضافه کنید.

سوپ مرغ سوپ بسیار لذیذی هست که برای افراد بیمار بهترین غذا هست و بسیار مقوی میباشد

سوپ مرغ

آخرین آموزش ها
برترین ها