haraj logo
جستجو

شنسیل مرغ در فر

مواد لازم :
سینه مرغ : 2 عددتخم مرغ : 3 عددآرد گندم : 2 پیمانهپودر سوخاری : 2 پیمانهپیاز : 2 عددشیر : 2 قاشق غذا خوریروغن مایع : 2 قاشق غذا خوریپودر سیر : 1 قاشق چایخوریفلفل : 1 قاشق چایخوریپودر دارچین : 1/2 قاشق چایخوریآب لیموی تازه : 2 قاشق غذا خورینمک : 1 قاشق مربا خوریبکینگ پودر : 1 قاشق مرباخوری

به نام خدا

 سلام به هاراجی های خوش اخلاق ... و دلسوز...


ما برای تهیه شنسیل مرغ در فر به آب پیاز نیاز داریم برای تهیه آب پیاز ابتدا پیاز ها را پوست گرفته و بعد تمیز شسته و آن ها را در داخل ظرف مناسبی با رنده سیر رنده می کنیم تا کاملا پوره شود سپس کاسه ظرف را مورب نگه می داریم و با پشت قاشق غذا خوری پیاز های پوره شده را فشار می دهیم تا آب پیاز در سمت پایین ظرف جمع شود بعد با قاشق آب پیاز را در ظرف مناسب دیگری می ریزیم و آماده کنار می گذاریم.

شنسیل مرغ در فر


در ادامه سینه های مرغ را تمیز شسته و در داخل آبکش مناسبی می گذاریم بعد از این که کاملا آبش گرفته شد آن ها را به صورت افقی در لایه های نازک برش می زنیم و سپس در داخل نایلون تمیزی می گذاریم و بعد با گوشت کوب می کوبیم تا از ضخامت آن ها کاسته شود.


حال باید تکه های گوشت مرغ را مزه دار کنیم ...

در داخل ظرف مناسب و بزرگی نصف پودر سیر را با نصف پودر دار چین را می ریزیم با قاشق مواد را زیر رو می کنیم تا مخلوط شوند بعد نصف فلفل و نمک را اضافه می کنیم و مجددا زیر و رو کرده تا با هم مخلوط شوند سپس آب لیمو ی تازه و آب پیاز را اضافه نموده و با قاشق همه مواد را خوب چند بار زیر و رو کرده تا کاملا با هم ترکیب شوند.


 حال تکه های مرغ را در داخل مواد ترکیبی اضافه می کنیم و همه ی تکه های مرغ را زیر و رو کرده تا کاملا به به سس درست شده آغشته شود تقریبا 2 ساعت فیله های مرغ در ظرف بمانند کافی است خوب مزه دار خواهند شد.


در داخل ظرف مناسبی تخم مرغ ها را شکسته و با هم زن خوب هم می زنیم تا سفیده و زرده تخم مرغ با مخلوط شده و به یک مایه روان و نرمی تبدیل شود.

شنسیل مرغ در فر


در ادامه شیر و روغن مایع را اضافه نموده و با هم زن دستی هم می زنیم تا کاملا مواد با هم ترکیب شوند.

حال این مواد مخلوطی را آماده کنار می گذاریم.


در ظرف جدا گانه دیگری آرد گندم را دو الی سه بار الک می کنیم تا نا خالصی نداشته باشد بعد بکینگ پودر را اضافه می کنیم و با قاشق زیر و رو کرده تا با هم مخلوط شوند.


نصف دار چین باقی مانده را به همراه نصف فلفل و پودر سیر اضافه نموده و با قاشق مجددا زیر و رو کرده تا مواد کاملا با هم مخلوط شوند بعد آماده کنار می گذاریم.

 

حال سینه های مرغ را که مزه دار کرده ایم را به ترتیب ابتدا به مواد مخلوطی آرد گندم خوب آغشته می کنیم بعد به مواد مخلوطی تخم مرغ زده شده آغشته نموده و در آخر در ظرف حاوی پودر سوخاری می غلتانیم تا کاملا آغشته شوند.


 فر را روشن کرده و دمای آن را روی 180 درجه سانتی گراد تنظیم می کنیم تا گرم شود.


داخل سینی فر را فویل پهن می کنیم و بعد کمی با روغن مایع چرب کرده سپس فیله های مرغ را به ترتیب روی آن می چینیم  و روی آن ها کمی روغن کنجد اسپری کرده و در داخل فر به مدت 25 الی 30 دقیقه می گذاریم (بعد از 15 دقیقه فیله های مرغ را بر گردانید تا طرف دیگر هم برشته شود و در هر طرف 3 الی4 دقیقه گریل را روشن نموده تا خوب برشته شوند).

 

بعد از زمان مقرر سینی فر را از داخل فر بیرون آورده اندکی صبر کنید تا از حرارت آن کاسته شود بعد شنسیل مرغ را در ظرف سرو گذاشته و همراه سبزیجات دلخواه و سالاد میل کنید.

نوش ... جان ...

برای مزه دار کردن فیله های مرغ از هر ادویه ای که مایل بودید می توانید استفاده کنید.

آخرین آموزش ها
برترین ها