haraj logo
جستجو

شنیسل مرغ با نان تورتیلا

مواد لازم :
سینه مرغ : 2عددزعفران دمکرده : 1 قاشق غذاخوریادویه کاری : 1 قاشق چایخورینمک و فلفل : مقداریآرد سوخاری : 1 لیوانتخم مرغ : 1 عددروغن سرخ کردنی : به مقدار لازمپیاز درشت : 1 عددپودر سیر : نصف قاشق چایخوریآبلیمو : 1 قاشق غذاخوریجوش شیرین : 5 گرمروغن حیوانی : 1 قاشق سوپخوریآرد ذرت سفید : 90 گرمکاهو : 4 برگ تازهکلم سفید : 4 برگ تازهسس مایونز : 1 قاشق غذاخوریآب : 150 میلی لیتر


ابتدا باید شنیسل مرغ را درست کنید.

دوعدد سینه مرغ باید فیله و بدون استخوان باشد، آن ها را به اندازه هایی که دوست دارید تکه کنید، از دو کیسه فریزر استفاده کنید، تکه های سینه مرغ را مابین دو کیسه قرار داده و با به آرامی با یک گوشت کوب به آن ضربه بزنید تا گوشت کمی نرم شود این کار را برای قسمت زیرین هم انجام دهید. 

شنیسل مرغ با نان تورتیلا

پس از کوبیدن گوشت ها آن ها را داخل یک ظرف قرار دهید، 1 قاشق زعفران دم کرده، 1 قاشق غذاخوری آبلیمو، مقداری نمک و فلفل و پودر سیر به آن اضافه کنید. یک عدد پیاز را رنده کرده و سپس پیازهای رنده شده را تحت فشار بگذارید تا آب درون آن خارج شود؛ آب پیاز را روی مواد قبل بریزید و شروع کنید به آغشته کردن تکه های سینه مرغ با موادی که به آن اضافه کردید و اجازه دهید مدتی در یخچال ماند تا کاملا ترد و مزه دار شوند. 

سپس از یخچال بیرون آورده و سرخشان کنید، یک عدد تخم مرغ را در کاسه ایی شکسته و با چنگال هم بزنید، تکه های گوشت مرغ را در آرد سوخاری بزنید(پودر کاری را با آرد سوخاری مخلوط کنید) سپس در مایه تخم مرغ بغلتانید سپس مجددا در آرد سوخاری بی اندازید.

شنیسل مرغ با نان تورتیلا

و در آخر در روغن سرخ کنید تا کاملا پخته و طلایی شوند.

شنیسل مرغ با نان تورتیلا


در این مرحله باید نان تورتیلا را آماده نمایید.

مقدار موادی که برای تهیه این نان استفاده می شود برای آماده کرن 12 عدد نان تورتیلا است. کاسه ایی را بیاورید و 90 گرم آرد ذرت سفید، مقداری نمک و 5 گرم جوش شیرین را داخل آن بریزید با یک قاشق خشک و تمیز مواد را باهم مخلوط کنید سپس از یک الک استفاده کرده و این مواد خشک را دو بار الک نمایید. 

یک قاشق سوپخوری روغن حیوانی را به مواد خشک قبل اضافه کنید و با انگشتان دست این روغن را با مواد قبل مخلوط کنید؛ 150 میلی لیتر آب را کم کم به این مواد افزوده و با دست به مخلوط کردن مواد ادامه دهید تا آب تمام شود، هرجا که احساس کردید خمیر به دست می چسبد آرد ذرت بپاشید.

هرچه بیشتر خمیر را ورز بدهید نان بهتری خواهید داشت؛ پس تا زمانی که خمیر صاف و یکدستی به عمل بیاید به ورز دادن ادامه دهید، خمیر را داخل ظرف گذاشته و روی آن پارچه تمیز بی اندازید و در جایی نسبتا گرم قرار دهید تا استراحت کرده و حجمش افزایش یابد.

خمیر را به 12 گوله کوچک تقسیم کنید؛ یک تابه خشک و تمیز را روی حرارت قرار دهید تا به مرور گرم شود، روی سطح کار آرد بپاشید و هر گوله خمیر تورتیلا را با وردنه صاف کنید تا به اندازه یک بشقاب در بیاید.

شنیسل مرغ با نان تورتیلا

سپس آن را داخل تابه بی اندازید و منتظر بمانید تا یک طرف آن بپزد و حباب بزند، سپس برگردانید تا طرف دیگر آن ها هم پخته شود.

شنیسل مرغ با نان تورتیلا

نباید نان بسوزد حتما پای تابه باشید و از آن غفلت نکنید، می توانید از تابه گریل استفاده کنید چون ظاهری راه راه به نان تورتیلا می دهد و هنگام سرو غذا بهتر خواهد بود. نان ها را پس از خارج کردن از تابه فورا داخل یک سفره یا پارچه تمیز قرار دهید تا خشک نشوند.

شنیسل مرغ با نان تورتیلا


حالا باید غذا را برای سرو آماده کنید.

4 برگ تازه کلم سفید و 4 برگ تازه کاهو را باریک باریک چاقو بزنید و خرد کنید، آن ها را داخل یک ظرف ریخته و 1 قاشق غذاخوری سس مایونز و اندکی نمک و فلفل به آن اضافه کنید. یک نان تورتیلا را بر داشته و از این مواد کاهو و کلم داخل آن بریزید، یک تکه شنیسل مرغ بردارید اگر بزرگ بود آن را با چاقو چند تکه کرده و داخل نان قرار دهید و نان را مثل لقمه بپیچید؛ این کار را برای مابقی مواد و تورتیلا ها انجام دهید،  و داخل یک بشقاب چیده و سرو کنید.

شنیسل مرغ با نان تورتیلا


اگر می خواهید این غذا با مخلفات بیشتری همراه باشد نیاز به دو مواد دیگر دارید یکی سس گوجه تند و دیگری پنیر پیتزا.

در این صورت باید از یک ظرف نسوز استفاده کنید، پس از آماده شدن لقمه تورتیلا ها و شنیسل، مقداری کره ذوب شده داخل ظرف نسوز بریزید، سس گوجه را اضافه کنید و کف ظرف پخش کنید حالا لقمه ها را به ترتیب و منظم درون ظرف و روی سس گوجه تند بچینید و در آخر روی آن ها پنیر پیتزا بپاشید ظرف را به مدت 5 -6 دقیقه در فری با دمای 180 درجه سانتی گراد قرار داده تا کاملا پنیر آب شود و به خورد لقمه ها برود. نوش جان

آخرین آموزش ها
برترین ها