haraj logo
جستجو

سس مرغ

مواد لازم :
آب مرغ : 2 پیمانهسیر : 3 حبهآرد برنج : 4 قاشقلیمو تازه : 1 عددروغن هسته انگور : 2 قاشقزردچوبه : 1 قاشق چایخورینمک : مقداری

سس را فقط برای طعم دار کردن سالاد به کار نمی برند. یکی از سس هایی که با غذاها سرو میشود و به راحتی می توانید آن را در منزل تهیه کنید سس مرغ است. این سس مختص کشور مصر است که می توان آن را گرم مصرف کرد و همراه با فست فودها روی میز گذاشت یا با تکه های مرغ سرخ شده میل نمود.


2 پیمانه آب مرغ را که سرد شده است داخل یک قابلمه بریزید و یک قاشق چایخوری زردچوبه به آن اضافه کنید سپس 4 قاشق آرد برنج را در آن حل کنید یعنی با قاشق مرتب هم بزنید و آرد را اضافه کنید تا گوله نشود سپس کنار بگذارید.

 سس مرغ

 

2 قاشق روغن هسته انگور را داخل یک تابه بریزید سپس 3 حبه سیر را با رنده ریز، رنده کنید و در روغن بریزید و تفت دهید تا سیرها نرم شود.

 سس مرغ

سپس محلول آرد و آب مرغ را داخل تابه بریزید و حرارت را ملایم کنید و مرتب هم بزنید تا سس غلیظ شود و قوام بیاید سپس مقداری نمک و فلفل اضافه نمایید. یک عدد لیموترش تازه را قاچ کنید آب آن را بگیرید و به سس در حال پختن بی افزایید پس از آن که سس جا افتاد از روی حرارت بردارید و در ظرف مناسب سرو کنید. 


گاها در آخر که سس را از روی حرارت برداشتیم و در حال ولرم شدن است برای خوشمزه تر شدن به آن چند قاشق خامه اضافه می کنند که این بستگی به سلیقه خودتان دارد. 

سس مرغ

   سس مرغ

آخرین آموزش ها
برترین ها