haraj logo
جستجو

رولت مرغ

مواد لازم :
سینه مرغ : 300 گرمپودر سیر : به مقدار لازمپودر پیاز : به مقدار لازمزعفران : به مقدار لازمسیر : یک حبهخلال پسته : 100 گرمگردو : 100 گرمپیاز : یک عددنمک،فلفل،زردچوبه : به مقدار لازمزرشک : به مقدار لازمآرد نخودچی : یک قاشق غذا خوریروغن : 2قاشق


ابتدا سینه مرغ رو خوب پاک می کنیم و اون رو بادقت می شوریم و می ذاریم تا بمونه و آب اضافی اون رو می ذاریم تا بره و خشک بشه. وقتی که خوب آب مرغ مون رفت استخون های اون رو جدا می کنیم و داخل چرخ گوشت می ریزیم و چند باری اون رو چرخ می کنیم تا به خوبی یک دست و له بشه. حالا گوشت مون رو می ذاریم کناری تا بمونه.

پیاز مون رو پوست می کنیم و می شوریم و می ذاریم آب اون بره. حالا اون رو خورد می کنیم خلالی یا نگینی اون رو خورد می کنیم و کمی نمک بهش اضافه می کنیم  خوب پیاز مون رو هم می زنیم تا نمک به همه جای پیاز ها مون برسه. بعد حالا پیاز رو می ذاریم تا به مدت یک ساعت بمونه و آب میان بافتی اون خارج بشه.

بعد از یک ساعت یه ماهی تابه رو روی حرارت قرار می دیم و می ذاریم تا بمونه و به خوبی داغ بشه. وقتی که خوب داغ شد حالا کمی روغن بهش اضافه می کنیم و می ذاریم تا روغن هم به خوبی داغ بشه. حالا پیاز ها مون رو بهش اضافه می کنیم و می ذاریم تا خوب پیاز ها مون سر بشن و حالت چیپسی و تردی به خودشون بگیرن.زعفران مون رو داخل آسیاب خوب پودر ش می کنیم و با کمی یخ می ذاریم تا رنگ پس بده. زعفران مون رو غلیظ دم می کنیم و چون نمی خواییم مقدار زیادی زعفران استفاده کنیم و مواد رولت مون رو شل کنیم.

توی یه کاسه مناسب گوشت مرغ چرخ کرده مون رو اضافه می کنیم. کمی پودر پیاز و پودر سیر بهش اضافه می کنیم. کمی نمک و فلفل سیاه و زرد چوبه بهش اضافه می کنیم. کمی آرد نخود چی هم بهش اضافه می کنیم و مواد مون رو به خوبی با هم دیگه ترکیب می کنیم خوب مواد من رو ورز می دیم تا به خورد هم دیگه برن. حالا مواد مون رو به مدت یک ساعت می ذاریم داخل یخچال بمونه تا خودش رو بگیره.


مرغ مون رو از داخل یخچال در میاریم. دوتا نایلون رو از هم باز می کنیم و روی اون ها رو کمی آب می پاشیم تا مایع رولت بهش نچسبه. حالا نیمی از مواد مرغ مون رو روی نایلون می ذاریم و نایلون دیگه رو روش قرار می دیم و با دست شروع می کنیم به باز کردن اون ها حالا مواد مون رو که خوب و یک دست باز کردیم و قطر همه جای رولت برابر بود حالا از مواد مون روی رولت می ریزیم . اول کمی پیاز داغ ترد مون رو روی رولت می ریزیم و خوب پخش می کنیم. حالا کمی زرشک رو بر می داریم و همه جا یکسان پخش می کنیم. حالا خلال پسته مون رو به همه جا پخش می کنیم. در آخر کمی گردو رو با دست خورد می کنیم و همه جای رولت قرار می دیم. حالا به آرومی شروع می کنیم به رول کردن رولت. خوب و آرومی این کار رو انجام می دیم.

خوب رولت رو رول می کنیم و لبه های اون رو می بندیم تا مواد داخل رولت بیرون نریزه. رولت مون رو میون سلفون چرب شده می ذاریم و اون رو گرد می کنیم و می ذاری داخل یخچال به مدت یک ساعت به فرم گرد بمونه و خودش رو بگیره.

 

رولت مرغ

رولت مرغ


حالا یه ماهی تابه مناسب رو روی حرارت می ذاریم و اجازه می دیم تا خوب داغ بشه. کمی که داغ شد حالا روغن رو به ماهی تابه اضافه می کنیم و می ذاریم تا روغن هم به خوبی داغ بشه. خوب که روغن داغ شد حالا رولت ها رو از توی یخچال در میاریم و داخل روغن قرار می دیم تا خوب سرخ بشن. یک طرف اون ها که سرخ شد حالا اون ها رو بر می گردونیم تا طرف دیگه اون ها هم به خوبی طلایی بشه. حالا در ماهی تابه رو به مدت ده دقیقه می بندیم تا کمی هم بخار پز بشه. حالا اون ها رو از ماهی تابه در میاریم و برش می زنیم و با نون یا برنج رو می کنیم.

 

آخرین آموزش ها
برترین ها