haraj logo
جستجو

مرغ پلو

مواد لازم :
پیاز : یک عددسیر : 3حبهبرنج : یک لیوانسینه مرغ : 600گرمنمک،فلفل،زردچوبه : به میزان لازمفلفل سیاه : به مقدارکمروغن مایع : به میزان لازمهویج : یک عدد کوچکفلفل دلمه ای : یک عددقارچ : 3عددمتوسط

دوستان امروز قصد داریم طرز تهیه یک پلوی خوشمزه را ارائه بدیم. مواد اصلی این پلو را سینه مرغ و برنج تشکیل میده که همراه با آنها، مواد مختلف دیگری استفاده میشود.

برای تهیه این پلو ابتدا چند قطعه سینه مرغ را در قابلمه ای جداگانه قرار داده و مقداری آب در آن ریخته و روی گاز قرار میدهیم تا سینه مرغ کمی پخته شود. بعد از آن که پخته شد، آنها را تکه تکه کرده کنار میگذاریم. در ادامه یک عدد پیاز و چند حبه سیر را خرد کرده و داخل ماهی تابه، که مقداری روغن مایع در آن ریخته ایم، میریزیم و تفت میدهیم.

مرغ پلو

مقداری پیاز و سیر را داخل روغن سرخ میکنیم سپس سینه مرغ پخته شده را که به قطعات کوچک، تکه تکه کرده ایم به پیاز و سیری که داخل ماهی تابه درحال سرخ شدن هست اضافه میکنیم. توجه داشته باشید که شعله گاز بین کم تا متوسط باشد تا مواد داخل آن نسوزد. هنگامی که سینه مرغ را اضافه کردیم مقداری تفت داده و کمی آن را سرخ میکنیم سپس کمی زردچوبه اضافه میکنیم و هم میزنیم. سپس مقدار کمی فلفل سیاه و فلفل قرمز به مواد اضافه میکنیم و کاملا با هم مخلوط میکنیم. مقدار کمی قارچ و فلفل دلمه ای را که قبلا خرد کرده ایم اضافه میکنیم و تفت میدهیم تا حدود چند دقیقه کاملا باهم میکس و مخلوط شوند. گاز را خاموش کرده و فوری یک عدد هویج خرد شده به آن اضافه میکنیم، هم میزنیم و کنار میگذاریم تا بعدا به برنج اضافه کنیم. بعد از آن شروع به پخت برنج میکنیم.

مرغ پلو

این دستور چون برای ۳ نفر است حدود یک لیوان برنج کافیه. آن را یکساعت خیسانده و بعد از آن درون قابلمه آبی که در حال جوش است میریزیم تا پنج دقیقه کمی برنج نرم شود. بعد آبکش میکنیم سپس همان قابلمه که برنج آن خالی شده روی گاز قرار میدهیم تا مقداری گرم شود. کمی روغن کف آن ریخته، بعد کف آن برای ته دیگ  نان میگذاریم. حالا به ترتیب مقداری برنج سپس مواد آماده شده با سینه مرغ، دوباره مقداری برنج  و...به ترتیب ادامه میدیم تا همه مواد و برنج را داخل قابلمه بریزیم. نصف استکان آب روی برنج میریزیم و دم کنی را گذاشته و منتظر می مانیم  به مدت سی الی چهل دقیقه تا دم بکشد با شعله خیلی کم. بعد داخل دیس سرو کنیم نوش جان.

 

 

 

 

آخرین آموزش ها
برترین ها