haraj logo
جستجو

پاستا پنه مرغ با سس الفردو

مواد لازم :
سینه مرغ : 2 عددپاستا پنه : 1 بستهقارچ : 400 گرمپنیر خامه ای : 1 لیوانخامه صبحانه : 1 لیوانسیر : 3 حبهکره : 30 گرمنمک فلفل : مقدار کافیپنیر پیتزا : نصف لیوانسس خردل : مقدار لازمجعفری : یک مشتروغن مایع : مقدار کافیشیر : 1 لیوانآبلیمو : 2 قاشق غذاخوریروغن زیتون : کمیگوجه گیلاسی : مقداری

از جمله غذاهای خوشمزه و خوش عطرایتالیایی پاستاها هستند. پاستا نوعی خمیر ایتالیایی است و به شکلهای پاستا فنری- پاستا لوله ای - فتو چینی - گوش ماهی - پروانه ای و. . . وجود دارد. پاستا ها در واقع شامل آب و آرد و تخم مرغ هستند. در تهیه پاستاها از سسهای مختلف استفاده می شود از جمله سسهای پاستا سس پستو و سس آلفردو می باشد. در اینجا تهیه پاستای پنه با مرغ و همراه سس آلفردو را برایتان بیان می کنم. پنه نوعی پاستا به شکل لوله است. در تهیه این غذا از گوشت سفید استفاده می شود که نسبت به گوشت قرمز سالم تر است.


در مرحله اول دو عدد سینه مرغ را با آب می شوریمو تمیز می کنیم و آنها را با گوشت کوب کمی می کوبیم تا سینه مرغ نازک شود.  

پاستا پنه مرغ با سس الفردو


در این مرحله سینه مرغ را مزه دار می کنیم. ابتدا 2 حبه سیر را رنده می کنیم و همراه با مقداری نمک و فلفل به مرغها می مالیم. سپس کمی روغن زیتون و 1 قاشق غذاخوری آبلیمو و 1 قاشق چایخوری سس خردل ملایم به دو طرف سینه مرغها می مالیم و مرغها را با آن آغشته می کنیم. سپس سینه مرغها را به مدت تقریبا 1 ساعت در یخچال می گذاریم تا مواد به خرد مرغ رود و مرغ مزه دار شود.


در این مرحله در داخل یک ماهی تابه کمی روغن مایع می ریزیم. وقتی روغن داغ شد سینه مرغ مزه دار شده را داخل روغن سرخ می کنیم تا طلایی شود و کاملا بپزد. سپس سینه مرغها را با کمک یک چاقوی تیز به ابعاد 2 سانتی متری می بریم و آنها را خرد می کنیم.

پاستا پنه مرغ با سس الفردو


 قارچها را به صورت ورقه ای با چاقو برش می زنیم. در یک ماهی تابه کمی کره می ریزیم وقتی کره داغ شد قارچهای برش خورده را همراه با 1 قاشق غذاخوری آبلیمو و کمی نمک داخل تابه می ریزیم و قارچها را در روغن تفت می دهیم.  

پاستا پنه مرغ با سس الفردو


 در یک تابه دیگر کمی روغن مایع  می ریزیم و سیرها را رنده می کنیم. سیر رنده شده را داخل تابه می ریزیم و با روغن تفت می دهیم تا عطر سیر خارج شود. حتما توجه شود رنگ سیر تغییر نکند.


در این مرحله برای تهیه سس آلفردو ، 1 لیوان پنیر خامه ای و 1 لیوان خامه صبحانه را با سیرها درون تابه مخلوط می کنیم. سپس 1 لیوان شیر به مواد اضافه می کنیم و کاملا آنها را مخلوط می کنیم. مواد را روی گاز هم می زنیم و نمک و فلفل را به مقدار کافی به سس آلفردو اضافه می کنیم و می گذاریم سس غلیظ شود. سپس قارچهای تفت داده شده راداخل سس می ریزیم.


 در این مرحله در یک قابلمه مقداری آب جوش می ریزیم و درب قابلمه را می بندیم تا آب جوش آید. پاستا پنه را داخل قابلمه آب جوش می ریزیم و حدود 10 دقیقه داخل آبجوش می گذاریم  که بجوشد تا نرم شود و کمی نمک و روغن هم به آب جوش اضافه می کنیم (حتما به زمان پختن پاستا روی پاکت آن توجه شود و طبق آن عمل کنید). سپس پاستا را داخل آبکش، آبکشی می کنیم تا آب اضافی آن ریخته شود. برای آنکه پاستا نچسبد بعد آبکش کردن می توان کمی به آن روغن زیتون اضافه کرد.

پاستا پنه مرغ با سس الفردو


 در این مرحله پاستای آبکش شده را داخل ماهی تابه ای که دارای سس آلفردو است، می ریزیم. بعد سینه مرغ ریز شده و پنیر پیتزا را به سس آلفردو اضافه میکنیم و همه مواد را خوب با هم مخلو ط می کنیم. (همچنین می توان ابتدا پاستای اماده شده  و پخته شده را داخل ظرف  موردنظر ریخت و سپس روی آن سس آلفردو را ریخت و بعد آن را تزیین کرد). در یک ظرف  مناسب پاستای اماده شده را می ریزیم و آن را با جعفری خرد شده و گوجه فرنگی های گوچک تزیین می کنیم. این غذا به صورت داغ سرو شود. این غذا برای شام مناسب است.

پاستا پنه مرغ با سس الفردو

آخرین آموزش ها
برترین ها