haraj logo
جستجو

پاته جگر مرغ

مواد لازم :
پیاز : 1 عددسیر : 1 حبهجگر مرغ : 450 گرمبرگ بو : مقداریپنیر فتا : 100 گرمماست : 4 قاشق سوپخوریسس کچاب : 1 قاشق چایخورینمک و فلفل : به مقدار کافیجعفری خرد شده : به مقدار لازمنان برشته یا تست : به مقدار کافیکره : 50 گرمماست خامه ای : 4 قاشق سوپخوری


50 گرم کره را داخل تابه ایی که روی حرارت است بندازید و بگذارید آب شود سپس 1 عدد پیاز متوسط خرد شده و 1 حبه سیر خرد شده را اضافه کرده و تفت دهید تا سیر و پیاز نرم شوند.

پاته جگر


جگر مرغ خرد شده و مقداری برگ بو را به تابه اضافه کنید و همه مواد را به مدت 5 دقیقه تفت دهید تا جگر مرغ نرم و پخته شود. 

 پاته جگر


برگ بو را از مواد درون تابه بیرون بیاورید(فقط اضافه می کنیم تا عطر آن به غذا اضافه شود و بعد آن را خارج می کنیم). مواد درون تابه را درون یک کاسه بریزید و بگذارید تا اندکی خنک شود سپس با یک عدد گوشت کوب مقداری جگر مرغ و سایر محتویات را بکوبید تا نرم گردد( می توانید از بلندر استفاده کنید). سپس یک قاشق چایخوری سس کچاب، مقداری نمک و فلفل، چهار قاشق ماست پرچرب خامه ایی و 100 گرم پنیر فتای رنده شده را اضافه کنید و همه مواد را باهم مخلوط کنید تا صاف و یکدست شوند. 


پاته جگر را در ظرف مناسب بریزید و با جعفری خرد شده تزیین نمایید و با نان تست یا برشته در کنار آن، سرو نمایید. نوش جان همگی تان.اگر برگ بو ندارید بهتر است از یک قاشق چایخوری پودر کاری استفاده نمایید تا عطرو طعم جگر مرغ بهتر شود. حتی می توانید مقداری سیب زمینی خلالی سرخ کنید و در کنار آن قرار دهید. 

پاته جگر

آخرین آموزش ها
برترین ها