haraj logo
جستجو

چیکن کوردن بلو

مواد لازم :
سینه مرغ : 4 عددکالباس ورقه ای : 8 عددآرد سوخاری : 1/2 پیمانهپنیر چدار : 200 گرمقارچ : 200 گرمکره : 2 قاشق غذا خوریسیر : 2 حبهپیاز : 1 عددآرد : 1 قاشق غذا خوریترخون : 80 گرمآب مرغ : 1/2 پیمانهجعفری : 100 گرمخامه : 1/2 پیمانهنمک و فلفل : به مقدار لازم

به نام خدا

 سلام به هاراجی های هنرمند ... و مهربان ...

 

ابتدا ترخون را پاک کرده و در داخل ظرف پر از آبی می ریزیم تا خیس بخورد بعد از 15 الی 20 دقیقه آن را شسته در داخل آبکشی می ریزیم تا آبش گرفته شود بعد روی تخته آشپز خانه خیلی ریز خرد می کنیم و آماده کنار می گذاریم.


پنیر چدار را به صورت ورقه های نازکی برش می زنیم و آماده کنار می گذاریم.


حال در ادامه سینه های مرغ را تمیز می شوییم و از قسمت پهلو به صورت افقی برش زده تا شکاف ایجاد شود بعد کالباس ورقه ای و مقداری پنیر چدار برش خورده را درون سینه مرغ قرار می دهیم.

چیکن کوردن بلو با سس قارچ

 

 حال در ادامه با کمک نخ آشپزی و یا خلال دندان شکاف را می بندیم تا مواد به بیرون نریزد.

چیکن کوردن بلو با سس قارچ

 

در داخل ظرف مناسبی آرد سو خاری را می ریزیم و مقداری نمک و فلفل اضافه کرده و هم چنین ترخون خرد شده را اضافه می کنیم و مواد را زیر و رو کرده و هم می زنیم تا کاملا با هم مخلوط شوند.


 حال به نوبت سینه های مرغ را در داخل مواد مخلوطی آرد سو خاری بغلتانید تا آغشته شوند و آماده کنار بگذارید.

چیکن کوردن بلو با سس قارچ

 

فر را روشن می کنیم و دمای آن را روی 180 درجه سانتی گراد تنظیم می کنیم تا گرم شود.


حال در ادامه روغن سرخ کردنی را در داخل تابه نچسب و مناسبی می ریزیم و روی حرارت با شعله متوسط می گذاریم تا داغ شود بعد سینه های مرغ را به نوبت در داخل روغن داغ گذاشته تا سرخ و برشته شوند.

هر طرف سینه مرغ تقریبا یک دقیقه سرخ شود کافی است.


حال سینه های مرغ سرخ شده را روی سینی فر چیده و در داخل فر به مدت 25 الی 35 دقیقه می گذاریم تا کاملا مغز پخت شوند.


حال در این فاصله سس قارچ را درست می کنیم ...

جعفری را پاک کرده و در داخل ظرف پر از آبی می ریزیم تا خیس بخورد بعد از 15 الی 20 دقیقه آن را تمیز شسته و در داخل آبکش مناسبی می ریزیم تا آبش گرفته شود بعد روی تخته آشپز خانه خیلی ریز خرد می کنیم و آماده کنار می گذاریم.


 سیر ها را در داخل ظرف پر از آبی می ریزیم تا خیس بخورند بعد از 15 الی 20 دقیقه پوست سیر ها را گرفته و آن ها با رنده سیر در داخل ظرفی رنده می کنیم و آماده کنار می گذاریم.


پیاز را پوست می گیریم و در داخل تابه مناسبی نگینی خرد کرده و کره را اضافه نموده و تابه روی حرارت با شعله متوسط می گذاریم و هم می زنیم و پیاز را تفت داده تا از خامی در آمده و سبک شود.


حال در ادامه سیر رنده شده را به همراه مقداری نمک و فلفل اضافه می کنیم و مواد را زیر و رو کرده و هم می زنیم.


بعد قارچ خرد شده را اضافه می کنیم و مواد را هم می زنیم تا مخلوط شده و 5 الی 10 دقیقه صبر می کنیم تا آب قارچ گرفته شده و کمی هم سرخ گردد.

چیکن کوردن بلو با سس قارچ

 

 حال در ادامه به سس قارچ خامه و آرد را اضافه نموده و هم می زنیم تا غلیظ شود سپس در آخر جعفری خرد شده را اضافه می کنیم و مجددا مواد را زیر و رو کرده تا مخلوط شوند بعد از 5 دقیقه جوشیدن سس قارچ راداز روی حرارت بردارید.

چیکن کوردن بلو با سس قارچ

 

بعد از زمان مقرر چیکن کوردن بلو را از فر خارج کنید و روی آن مقداری سس قارچ بریزید و همراه خانواده محترم میل کنید.

نوش ... جان ...

چیکن کوردن بلو با سس قارچ

آخرین آموزش ها
برترین ها