haraj logo
جستجو

گراتن مرغ

مواد لازم :
سیب زمینی : 2 عددپیاز : 1 عددفیله مرغ : 300 گرمپودر آویشن : 1 قاشق چایخوریپودر سیر : 1 قاشق چایخورینمک و فلفل : به مقدار لازمزردچوبه : 1 قاشق چایخوریقارچ : 350 گرمپنیر پیتزا : 150 گرمروغن : نصف استکانآرد : 1 قاشق غذا خوریشیر : 1 پیمانهکره : 1 قاشق غذا خوریپنیر پارمزان : 100 گرم

به نام خدا

سلام به هاراجی های خوش اخلاق ... و مهربان ...


 ابتدا سیب زمینی های را شسته و داخل ظرف مناسبی گذاشته و آب اضافه کرده و روی حرارت با شعله متوسط می گذاریم تا آبپز شوند بعد 30 الی 40 دقیقه که سیب زمینی ها پخته شدند آن ها را از روی حرارت برداشته آبش را خالی کرده و صبر می کنیم تا سیب زمینی ها کمی سرد شوند سپس پوست آن ها را جدا کرده و آن ها را به صورت حلقه ای خرد می کنیم.

گراتن مرغ


در درون تابه مناسبی 4 الی 5 قاشق غذا خوری روغن ریخته و روی حرارت با شعله متوسط می گذاریم وقتی روغن داغ شد سیب زمینی های حلقه ای را به روغن داغ اضافه کرده و تفت می دهیم تا کمی سرخ و برشته شوند سپس در داخل و داخل ظرف مناسبی می ریزیم و آماده کنار می گذاریم.


 مرغ را تمیز شسته و در داخل آبکشی قرار داده تا آبش گرفته شود سپس روی تخته آشپز خانه در اندازه کوچک و ریز خرد کرده و در درون ظرف مناسبی می ریزیم و آماده کنار می گذاریم.


پیاز را پوست گرفته بعد شسته و به صورت نگینی ریز خرد کرده و در ظرف مناسبی ریخته و 6 قاشق غذا خوری روغن اضافه کرده و روی حرارت به شعله متوسط می گذاریم و تفت می دهیم تا از خامی در آید و نرم شود.


 بعد مرغ خرد شده را به پیاز های تفت داده اضافه می کنیم و هم می زنیم تا هم مخلوط شوند و هم تفت بخورند.


پودر آویش و پودر سیر و نمک و فلفل و زرد چوبه را به ترتیب روی مواد می پاشیم و هم زده و همه مواد را زیر و رو کرده تا کاملا همه مواد با هم مخلوط شوند بعد از 10 الی 13 دقیقه وقتی کاملا ادویه ها از خامی در آمدند و خرده های مرغ کمی سرخ و برشته شدند آن ها را داخل ظرف دیگری ریخته و آماده کنار می گذاریم. 


قارچ های خیلی تمیز شسته و در داخل آبکشی می ریزیم تا آب آن ها گرفته شود بعد آن ها در اندازه های دلخواه خرد کرده سپس 4 قاشق غذا خوری روغن درون همان تابه ریخته و روی حرارت به شعله متوسط می گذاریم تا داغ شود سپس قارچ های خرد شده را اضافه کرده و تفت می دهیم تا وقتی که آب آن ها گرفته شود و کمی هم سرخ گردند.

گراتن مرغ

 

بعد از اینکه قارچ ها را سرخ کردیم مواد مخلوطی مرغ و پیاز را اضافه می کنیم و هم می زنیم و نصف پنیر پیتزا را اضافه کرده و همه مواد را تفت داده و زیر و رو می کنیم تا کاملا همه مواد با هم مخلوط شوند بعد از روی حرارت برداشته آماده کنار می گذاریم.


حالا نوبت درست کردن سس بشامل است برای این کار اول کره را در داخل تابه ای مناسب می گذاریم و تابه را نیز روی حرارت به شعله متوسط گذاشته تا ذوب شود بعد آرد را اضافه کرده و هم زده و تفت می دهیم.

گراتن مرغ


شیر را به آرامی اضافه کرده و هم زمان هم می زنیم تا آرد گلوله گلوله نشود سپس پنیر پارمزان رنده شده را اضافه می کنیم و هم می زنیم بعد 10 الی 15 دقیقه که سس بشامل به غلظت مورد نظر رسید از روی حرارت بردارید.


ظروف مناسب برای آماده سازی گراتن مرغ با سس بشامل را برداشته و با روغن درون آن ها را چرب کنید سپس سیب زمینی ها را کف آن ها بچینید.

گراتن مرغ


بعد مواد مخلوطی مرغ و قارچ را اضافه کرده و بعد باقی پنیر پیتزا را می ریزیم و سپس سس بشامل را می ریزیم و ظروف را تکان می دهیم تا سس کاملا به مواد آغشته شود.

گراتن مرغ

گراتن مرغ

بعد درون فر که 15 دقیقه قبل روشن کرده ایم و روی دمای 180 درجه سانتی گراد تنظیم کرده ایم به مدت 20 الی 30 دقیقه می گذاریم و 5 دقیقه آخر گریل را هم روشن کرده تا روی مواد سرخ و برشته شود بعد از فر خارج کرده و همراه انواع سبزیجات میل کنید.

نوش ... جان ...

گراتن مرغ

آخرین آموزش ها
برترین ها