haraj logo
جستجو

فاهیتای مرغ

مواد لازم :
فیله مرغ : 300 گرمفلفل دلمه ای : 1عددفلفل دلمه ای : 100گرمنمک و فلفل : به مقدار لازمپودر زیره : نصف قاشق چایخوریآبلیمو : یک قاشق غذاخوریزردچوبه : 1 قاشق چایخوریادویه کاری : 1 قاشق چایخوریروغن : به مقدار لازمنان ترتیلا : 5عددکاهو : به مقدار لازمگوجه فرنگی : 1عدد بزرگگشنیز : به مقدار لازمپیاز : 2عدد

فاهیتای مرغ یک غذای مکزیکی بسیار آسان و خوشمزه است که در زمان کمی می توانید آن را درست کنید. خصوصاً وقتی فرصت کمی برای آشپزی دارید. در اصل فاهیتا روش های زیادی دارد که من ساده ترین و راحت ترین آن را انتخاب کرده ام.


ابتدا فیله های مرغ را نواری و باریک برش بزنید . سپس یک عدد پیاز را خرد کرده مقداری نمک و زیره و فلفل و آبلیمو به آن بزنید و فیله ها را به مدت یک ساعت در آن بخوابانید. (می توانید از سینه مرغ استفاده کنید ولی فیله بافت نرم تر و زودپخت تری دارد.)


یک عدد پیاز را خلالی خرد کرده در تابه ای با مقداری روغن تفت دهید، وقتی پیازها سبک و کمی طلایی شدند فلفل دلمه ای را نیز خلالی کرده و به پیاز اضافه کنید و با هم سرخ کنید. بعد زردچوبه، ادویه، فلفل و نمک را اضافه کرده و با هم تفت دهید.

فاهیتای مرغ


فیله ها را پس از یک ساعت در مقداری روغن تفت دهید تا طلایی شوند.


فیله های سرخ شده را به بقیه موادمان اضافه کرده درب تابه را به مدت ده دقیقه می گذاریم. حرارت را خیلی کم می کنیم.

فاهیتای مرغ


 پس از ده دقیقه فاهیتا آماده است. فاهیتا را داخل یک تکه نان ترتیلا ریخته، مقداری کاهو و یک تکه کوچک گوجه فرنگی و کمی گشنیز خردشده به آن اضافه کرده و آن را لوله کرده و نوش جان کنید.

 فاهیتای مرغ

آخرین آموزش ها
برترین ها