haraj logo
جستجو

کتلت مرغ

مواد لازم :
سینه مرغ چرخ شده : یک عدد کامل خامکدو سبز متوسط : یک عددسیب زمینی متوسط : یک عددپیاز متوسط : یک عددسیر رنده شده : یک حبهتخم مرغ : یک دونهنان تست : یک برشگشنیز ساطوری : دو قاشق غذاخورینمک و فلفل : به مقدار لازمروغن : به مقدار لازم


نان تست را در مقدار کمی شیر یا آب خیس می کنیم کمی میذاریم  تا کاملا خیس و نرم شود  و بعد آب آن را می گیریم که هیچ آبی نداشته باشد. بعد یک پیاز متوسط و کدو یا سیب زمینی متوسط که هر دو کاملا خوشمزه می کنه غذا رو رنده می کنیم  و آب اضافه شونو می گیریم و کاملا هم میزنیم که مواد کاملا مخلوط شود و بعد فیله مرغ خام را که از قبل چرخ کرده بودیم  را اضافه می کنیم به مواد و کاملا مخلوط می کنیم و بعد سیر رنده شده را اضافه می کنیم و گشنیز ساطوری شده که به مقدار دو قاشق غذاخوری بود را به مواد اضافه می کنیم و به هم میزنیم و در آخر نمک و فلفل را به مخلوط اضافه می کنیم،حدود نیم ساعت در حالت استراحت داخل یخچال میگذاریم.

 کتلت مرغ


بعد از نیم ساعت مواد را از یخچال در میاوریم و  یک عدد تخم مرغی که داشتیم را داخل مواد ریخته و کاملا مواد را مخلوط می کنیم که حالت چسبندگی به خود بدهد. و بعد روغن را داخل یک ماهیتابه میریزیم و میذاریم روغنمان داغ شود و بعد با دست مواد را برمیداریم و کمی حالت میدهیم و داخل روغن داغ میذاریم تا سرخ شود با حرارت ملایم  بعد چند دقیقه کتلت ها را بر می گردانیم تا طرف دیگر آن سرخ شود.

کتلت مرغ


کتلت ها که کاملا سرخ شد میذاریم روغنش ازش جدا شود و بعد می توانیم در کنارش کمی سیب زمینی سرخ کنیم یا با خیار شور و گوجه میل بفرماییم.

کتلت مرغ

آخرین آموزش ها
برترین ها