haraj logo
جستجو

پلو مرغ کاری

مواد لازم :
برنج : 1/5 پیمانه روغن زیتون : 1 قاشق سوپخوری پیاز : 2عدد پودر کاری : 1/5 قاشق چای خوری ماست : 2 پیمانه خامه : 3 پیمانه نمک : 1/4 قاشق چای خوری گوجه فرنگی : 500 گرم (دلخواه) مرغ تکه شده : به میزان دلخواه گشنیز ریز شده : 1/5 پیمانه

مرغ کاری غذایی بسیار معطر است و از هند منشأ می گیرد. معمولاً  تهیه سس آن بسیار زمان بر است. اما مرغ کاری، همان طور که از اسمش هم پیداست، سریع تر از آنچه که فکرش را بکنید، آماده می شود. همزمان با پخت برنج، مرغ بریان شده را تکه تکه و پیاز را هم سرخ می کنید و سپس سسی از ماست و خامه و پودر کاری تهیه کرده و  به همراه کمی گشنیز، کار تمام می شود و در عرض کمتر از نیم ساعت این غذای معطر و خوشمزه آماده است و می توانید غذایی بین المللی و هیجان انگیز را تجربه کنید.

طرز تهیه: در اولین مرحله برنج را به هر روشی که می پسندید طبخ کنید. قابلمه مناسبی را انتخاب کنید و روی شعله ی متوسط قرار دهید و مقداری روغن را داخل آن بریزید. پیاز خلال شده را به آن اضافه کنید و به مدت ۷ دقیقه مرتب پیاز را تفت بدهید. سپس پودر کاری را به پیاز اضافه کنید و ۱ دقیقه ی دیگر به هم زدن ادامه دهید.

حالا نوبت ماست و خامه است، آنها را اضافه نمایید و ۳ دقیقه به پخت آن ادامه دهید. نمک و فلفل و در صورت تمایل تکه های گوجه را اضافه کنید. پلو و تکه های مرغ بریان را به داخل ظرف سرو مورد نظر منتقل کنید و سس کاری تهیه شده را روی آنها بریزید و با کمی گشنیز معطر تزیین نمایید. پلو مرغ کاری شما آماده است. نوش جان کنید و ار طعم بی نظیر آن لذت ببرید.

پلو مرغ کاری

آخرین آموزش ها
برترین ها