haraj logo
جستجو

کراکت مرغ

مواد لازم :
آب : به مقدارلازمسیب زمینی : 4عددسینه مرغ : به مقدارلازمجعفری : به مقدارلازمپنیر پیتزا : نصف لیوانتخم مرغ : 2عددنمک و فلفل : به مقدارلازمزردچوبه : به مقدارلازمآرد سوخاری : به مقدارلازمپودر پاپریکا : به مقدارلازمپیاز : 1عددسیر : 2حبهچوب دارچین : به مقدارلازمروغن : به مقدارلازم


سینه مرغ را بگذارید همراه با پودر پاپریکا، زردچوبه نمک و فلفل و پیاز و سیر و چوب دارچین بپزد. سیب زمینی را هم با مقداری آب بگذارید بپزد. 

کراکت مرغ


حالا سیب زمینی ها را له کنید. سپس سینه مرغ پخته را هم ریش ریش کنید. جعفری را به مواد اضافه کنید. پنیرپیتزا و مرغ ریش شده و سیب زمینی له شده را با یک دیگر مخلوط کنید. مایه کراکت را بردارید و به هر شکلی که دوست دارید در آورید. مایه های شکلی را با مقداری تخم مرغ و آرد سوخاری مخلوط کنید.

کراکت مرغ


کراکت های مرغ را در مقداری روغن سرخ کنید  آماده خوردن که شدند میل کنید.

یک نکته را برایتان بگویم: زمانی که میخواهید مایه کراکت را در روغن سرخ کنید دقت کنید که نسوزند و روغن هم به مقدار لازم بریزید که پس از سرخ شدن روغن اضافی در کراکت ها باقی نماند حتی اگر هم روغن زیادی به خود گرفته بودند میتوانید که کراکت ها را پس از سرخ شدن در روی دستمال قرار دهید تا روغن اضافی گرفته شود .

کراکت مرغ

البته کراکت مرغ را میتوانید تزیین های زیبایی بکنید با استفاده از خیارشور یا زیتون و سبزیجات مختلف. بستگی دارد خودتان دوست دارید کراکت های مرغ را همراه با چه مواد دیگری میل کنید. دوستان گلم با استفاده از مرغ غذاهای بسیار لذیذی را میتوان تهیه کرد. حتی در برخی اوقات افراد کراکت های مرغ را برای تفریح آماده میکنند و همراه با خود به تفریح میبرند و در کنار دوستان و آشنایان میل میکنند.

 

آخرین آموزش ها
برترین ها