haraj logo
جستجو

فینگر فود کلاب مرغ

مواد لازم :
پیاز : 1 عددسینه مرغ : 1/2 عددنمک فلفل زردچوبه : مقدار کافیخیار شور : 2 عددجعفری خرد شده : 2 قاشق غذاخورینان تست : مقدار کافیسس مایونز : مقدار کافیکاهو : مقدار کافیسس مایونز : 2 قاشق غذاخوریماست پر چرب : 1 قاشق غذاخوریهویچ : مقدار کافی

امروزه تزیین میز غذا و پیدا کردن راهکارهایی برای بیشتر جلوه بخشیدن به میز غذاها درمهمانی ها و مجالس و مراسم خاص مانند عروسی و تولد و نامزدی و .. اهمیت زیادی پیدا کرده است و به همین دلیل غذاهای انگشتی و یا فینگر فود خیلی باب شده است و با درست کردن انها در انواع مختلف و با مواد گوناگون و با تزیینات زیبای انها جلوه میز غذا چندین برابر می شود.اگرچه درست کردن فینگر فودها بخاطر سایز کوچک انها شاید کمی سخت به نظر برسد و نیاز به وقت و حوصله فراوان و دقت فراوان داشته باشد و نیاز به ریزه کاری دارد ، اما وقتی نتیجه ان را می بینید خواهید فهمید که این همه سختی ارزش دارد.

در این مطلب طرز تهیه فینگر فود کلاب مرغ را که شامل پیاز و هویچ و خیار شور و نان تست و کاهو و سینه مرغ و نمک و فلفل زردچوبه و جعفری خرد شده و سس مایونز و ماست پرچرب است را برایتان می نویسم و امیدوارم ان را در منزل تهیه کرده و از خوردنش لذت ببریدو با ان از مهمانان خود پذیرایی کنید.


ابتدا و برای شروع مواد میانی این فینگر فود را تهیه می کنیم.برای این منظور نصف سینه مرغ را شسته و داخل یک قابلمه می ریزیم و برای از بین رفتن بوی مرغ 1 عدد پیاز را شسته و ان را با چاقو خرد می کنیم و همراه با نمک و فلفل و زردچوبه و 1 عدد هویچ خرد شده داخل قابلمه می اندازیم و کمی اب را به قابلمه اضافه می کنیم و قابلمه را روی گاز می گذاریم و منتظر می شویم تا مرغ بپزد و با فرو کردن چنگال در مرغ از پختن ان مطمئن می شویم . سپس وقتی مرغ پخت ان را از قابلمه بیرون اورده و بعد از سرد شدن ان را با دست ریش ریش می کنیم و داخل یک ظرف می ریزیم.


سپس در ادامه کار ، مرغ ریش شده در مرحله قبل را همراه با 2 قاشق غذاخوری جعفری خرد شده و 2 عدد خیار شور خرد شده و نگینی داخل یک ظرف می ریزیم و به ان 2 قاشق غذاخوری سس مایونز و 1 قاشق غذاخوری ماست پر چرب و نمک و فلفل اضافه می کنیم و مواد را با هم مخلوط می کنیم تا مزه دار شوند.اکنون مواد میانی غذای ما اماده است.


سپس نان تست را بر می داریم و کناره های ان را از هر چهار طرف با چاقو می بریم و روی ان را یک لایه از مخلوط مرغ اماده شده در مرحله قبل می ریزیم.و روی ان را با پشت قاشق صاف می کنیم .

فینگر فود کلاب مرغ


 در ادامه کار کمی یک نان تست دیگر برداشته و کمی سس مایونز به روی نان تست می مالیم و سپس یک لایه هویچ ورقه شده و ابپز شده را روی نان می گذاریم تا با کمک سس به نان بچسبد.

 سپس روی هویچ را سس مایونز و مقداری کاهو قرار می دهیم .

فینگر فود کلاب مرغ


در ادامه کار دوباره یک نان تست را برداشته و روی ان را از مواد مایه مرغی می ریزیم و در لایه اخر نان تست قرار می دهیم.( تعداد لایه های این فینگر فود بسته به سلیقه شما دارد و متفاوت است).سپس با چاقو ان را از وسط به شکل مستطیلی و یا مربع و یا اشکال دیگر بسته به سلیقه شما برش می دهیم.اکنون فینگر فود کلاب مرغ ما اماده است و فقط باید برای زیباتر شدن ان را با موادی دلخواه تزیین کرد.

 

فینگر فود کلاب مرغ

سپس در ادامه کار برای فیکس شدن لایه ها ی این غذا ، خلال دندان یا چنگال فینگر فود برداشته و ان را داخل انفینگر فود فرو می کنیم و به سر ان گوجه گیلاسی و هویچ ورقه شده برای تزیین می زنیم ( اختیاری و سلیقه ای) و ان را با مواد دلخواه مانند خیار برش خورده به شکل دلخواه تزیین می کنیم.امیدوارم از دستور تهیه این فینگر فود لذت برده باشید و ان را در منزل درست کرده و با ان زیبایی میز مجالس و مهمانی های خود را دو جندان نمایید و از خوردنش لذت ببرید.نوش جان

فینگر فود کلاب مرغ

آخرین آموزش ها
برترین ها