haraj logo
جستجو

کیک مرغ

مواد لازم :
سینه مرغ : دو عددخیارشور : 6عددخیارشور : 6عددنان تست : یک بستهجعفری : نصف لیوانپیازچه : نصف لیواننمک و فلفل : به مقدار لازمسس مایونز : دو قاشق غذا خوریپنیر خامه ای : دو قاشق غذا خوریپیاز : یک عددزردچوبه : به مقدار لازمگردو : یک لیوان


اول مرغ ها مون رو میذاریم با یه دونه پیاز و نمک و فلفل و زرد چوبه آب پز و نرم بشه. خیار شور ها مون رو هم نگینی کوچیک خورد می کنیم. پیاز چه و جعفری رو هم پاک می کنیم و میشوریم آب شون رفت خورد و ساطوری می کنیم. مرغ ها که آب پز شدن اون هارو ریش ریش یا ساطوری می کنیم. گردو ها رو با آسیاب خورد می کنیم.

کیک مرغ


دور نون تست ها رو با چاقو در میاریم. توی یه ظرف مناسب سس مایونز و پنیر خامه ای رو مخلوط می کنیم. همین طور جعفری و پیاز چه خورد شده و مرغ و خیارشور و گردو ها رو اضافه می کنیم. خوب هم می زنیم تا ترکیب بشن. نون های تست رو از وسط نصف می کنیم و به شکل مثلث در میاریم. روی تیکه های نون از مخلوط مواد مون خوب می مالیم. و روی هم میذاریم تا به صورت تکه کیک در بیاد.


تکه های کیک مرغ مون رو توی یخچال می ذاریم تا یک ساعت بمونه و جا بیوفته.بعد از یک ساعت در میاریم و تزیین می کنیم و توی ظرف مناسب سرو می کنیم. برای تزیین می تونید از گوجه گیلاسی و یا کمی گردوی آسیاب شده و جعفری استفاده کرد. می تونید به صورت کیک هم درست کنید و تکه ای نباشه.که در اون صورت باید در آخر روی کیک رو مایونز کشی کنید.

کیک مرغ

آخرین آموزش ها
برترین ها