haraj logo
جستجو

پاچین مرغ

مواد لازم :
فیله مرغ : یک کیلوماست ترش : 1 فنجانزعفران دمکرده : 1 قاشق غذاخورینمک و فلفل : مقداریآبلیمو : 3 قاشق غذاخوریروغن زیتون : 1 قاشق غذاخوریآویشن خشک : به مقدار لازمجعفری خرد شده : 1 قاشق غذاخوریگوجه فرنگی : به مقدار لازمرب گوجه فرنگی : به مقدار دلخواهروغن : به مقدار لازمادویه کاری : مقداریپیاز : 1 عدد

پاچین مرغ در واقع نوعی جوجه کباب چاشنی دار است که فقط با نان داغ و گوجه فرنگی خورده می شود.


فیله مرغ را باید به قطعات کوچک لقمه ایی تکه کنید.

سعی کنید از فیله مرغ استفاده کنید، قسمت های بدون استخوان سینه مرغ برای تهیه این کباب بسیار مناسب است، آن ها را با یک چاقو تیز به قطعات مکعبی برش بزنید، به طوری که هر قطعه به اندازه یک لقمه باشد؛ تکه های مرغ را داخل یک سبد ریخته و یک آب بشویید و بگذارید تا آب اضافی آن برود.

پاچین مرغ


اکنون باید تکه های مرغ را قبل از کباب کردن مزه دار کنید.

برای مزه دار کردن تکه های گوشت مرغ باید آن را از چندین ساعت قبل درون سسی که در ادامه شرح می دهیم بخوابانید تا به خورد تکه های مرغ برود و گوشت مرغ را ترد کند. برای تهیه این سس یک کاسه یا ظرفی را بیاورید که گنجایش تهاراجتکه های مرغ را داشته باشد.

1 فنجان ماست ترش را داخل ظرف مورد نظرتان بریزید، 3 قاشق غذاخوری آبلیمو را به آن اضافه کنید و شروع به هم زدن کنید تا ماست و آبلیمو باهم مخلوط شده و مایه یکدستی به دست بیاید؛ سپس 1 قاشق غذاخوری جعفری کاملا ساطوری و ریز شده (دلبخواهی)، مقداری نمک و فلفل، اندکی آویشن خشک (دلبخواهی)، 1 قاشق غذاخوری زعفران دم کرده و 1 قاشق غذاخوری روغن زیتون و کمی پودر کاری را به آن اضافه کنید و همه مواد را باهم مخلوط کنید.(ریختن آویشن و جعفری دلبخواهی است)

1 عدد پیاز درشت را پوست گرفته و یک آب بشویید، سپس پیاز را با رنده ریز رنده نمایید و پیاز رنده شده را به مایه قبل اضافه کنید حالا همه مواد را باهم مخلوط کنید. تکه های گوشت مرغ را به ظرف سسی که آماده کرده اید اضافه کنید و از دستتان استفاده کنید مرغ ها را در مایه سس بغلتانید تا کاملا به آن آغشته شوند، روی درب ظرف را سلفون کشیده و آن را در یخچال قرار دهید تا این چاشنی به خورد تکه های مرغ برود؛ حداقل 5 ساعت باید در این حالت بماند.

پاچین مرغ


گوشت مرغ را کباب کنید.

از سیخ کباب چوبی استفاده کنید (اگر بخواهید کباب شما سرخ و برشته شود حتما از سیخ فلزی استفاده کنید چون در دمای بالا سیخ چوبی شروع به سوختن می کند)؛  5الی6 تکه مرغ را  به هر سیخ بزنید، اگر تکه های مرغ خیلی به سس آغشته بودند، با دست سس را بردارید چون داخل آتش کباب پز می افتد و دود می کند.

کباب پز را آماده کنید تا گرم شود، کباب های به سیخ کشیده شده مرغ را روی میله های کباب پز یا منقل قرار داده و آن ها را کباب کنید به طوری که طلایی شده و برشته شوند. کباب های پخته شده را برداشته و سریعا داخل سینی نان یا سفره قرار دهید تا سرد نشوند.

پاچین مرغ


کباب مرغ را سرو کنید.

برای سرو این کباب از نان داغ و گوجه فرنگی کبابی استفاده می کنند یعنی گوجه فرنگی ها را شسته و به سیخ می کشند و روی منقل یا کباب پز کباب می کنند و در کنار کباب مرغ قرار می دهند ولی پیشنهادی برایتان دارم که اگر آن را انجام دهید هم کباب خوشمزه تر می شود و هم ظاهر آن بهتر خواهد شد:

گوجه فرنگی ها را به سیخ بزنید و روی منقل کباب کنید؛ گوجه ها را پس از کباب شدن از روی منقل برداشته و پوست آن را جدا کنید آن ها را داخل مخلوط کن یا بلندر ریخته تا پوره شود. تابه را روی حرارت قرار دهید مقداری روغن داخل آن بریزید و رب گوجه فرنگی را به تابه اضافه کنید و شروع کنید به تفت دادن رب گوجه فرنگی تا دانه دانه و سرخ شود سپس مقداری نمک و فلفل و اندکی ادویه کاری به آن بپاشید و در آخر پوره گوجه فرنگی کبابی را به آن بی افزایید و شروع کنید به هم زدن مواد سپس بگذارید تا این سس ریز ریز جوش بزند و غلیظ و خوشرنگ شود.

این سس را از روی گاز بردارید و با فرچه از این سس ها برداشته و روی کباب ها بمالید، مقداری آویشن خشک روی آن ها بپاشید و سپس کباب را سرو کنید. نوش جان شما

 

آخرین آموزش ها
برترین ها