haraj logo
جستجو

خوراک مرغ و کدوسبز

مواد لازم :
کدو سبز : 2 عددسینه مرغ : 500 گرمرب گوجه فرنگی : 1 قاشق غذاخوریگوجه فرنگی : 2 عددنمک فلفل : مقدار کافیآویشن : مقدار کافیپودر کاری : 1/4 قاشق چایخوریروغن زیتون : مقدار کافیکره : 2 قاشق غذاخوریروغن مایع : 1 قاشق غذاخوریارد : 1 قاشق غذاخوریشیر : 1پیمانهپنیر پیتزا : مقدار کافی

خوراکها از مجله غذاهای خوشمزه و پر طرفدار هستند و اکثرا با گوشت قر مز و یا مرغ و ترکیب انها با مواد مختلفی مانند قارچ و فلفل دلمه و گوجه فرنگی و .. درست می شوند و برای وعده غذایی شام بسیار مناسب هستند و ضمن اینکه طرز تهیه خیلی راحتی دارند.
در این میان خوراک مرغ و کدو سبز خیلی خوشمزه و لذیذ بوده و بسیار مقوی است و با ریختن سس بشامل و پنیر پیتزا مزه بینظیری پیدا می کند . بنابراین در این مطلب طرز تهیه این خوراک خوشمزه را که شامل کدو سبز و رب گوجه فرنگی و نمک و فلفل و اویشن و کره و آرد و سینه مرغ و گوجه فرنگی و روغن مایع و پنیر پیتزا و روغن زیتون و شیر است را برایتان می نویسم و امیدوارم ان را در منزل برای شام و یا ناهار تهیه کرده و از خوردن این خوراک خوشمزه و جدید که در فر درست می شود لذت ببرید.


ابتدا و در شروع تهیه این خوراک جدید ، 2 عدد کدو سبز را شسته و پوست انها را با چاقو و یا پوست کن می کنیم و سپس انها را به صورت حلقه ای و نازک می بریم و داخل یک ظرف پیرکش می ریزیم و به ان نمک و فلفل و کمی روغن زیتون اضافه می کنیم تا مزه دار شوند.سپس انها را داخل ظرف پیرکش چرب شده با روغن مایع می گذاریم و به صورت روی هم مطابق تصویر زیر می چینیم.

خوراک مرغ و کدو سبز


سپس کدو سبزهای برش خورده را برای پختن داخل فر از قبل گرم شده با حرارت 200 درجه سانتی گراد برای مدت 30 دقیقه قرار داده و انها را می پزیم.در فاصله ای که کدوها در فر می پزند و اماده می شوند سراغ سینه مرغ می رویم تا ان را نیز آماده کنیم.
سپس 500 گرم سینه مرغ را شسته و ان را با چاقو به صورت ریز و نگینی خرد می کنیم . سپس داخل یک تابه کمی روغن زیتون می ریزیم و تابه را روی گاز قرار داده و مرغها را در تابه 20 دقیقه تفت می دهیم تا بپزند و اماده شوند.

سپس مقدار کافی نمک و فلفل و اویشن و 1/4 قاشق چایخوری پودر کاری را به مرغهای تفت داده شده اضافه می کنیم و 1 قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی را نیز به تابه اضافه می کنیم و با مرغ مخلوط می کنیم و 2 عدد گوجه فرنگی را شسته و پوست کنده و انها را رنده می کنیم و داخل تابه به شکل پوره به مخلوط مرغ اضافه می کنیم و با مواد مخلوط می کنیم تا مرغ مزه دار شود و خوش رنگ شود.

 

خوراک مرغ و کدو سبزسپس مرغها را روی کدوهای سرخ شده در فر می ریزیم و ان را کاملا روی سطح کدوها بطور یکنواخت پخش می کنیم.سپس در این مرحله سس بشامل را تهیه می کنیم و برای این منظور داخل یک تابه 2 قاشق غذاخوری کره را اب می کنیم و سپس به ان 1 قاشق غذاخوری ارد را اضافه می کنیم و تفت می دهیم تا ارد با کره قاطی شود .سپس 1 پیمانه شیر را به تابه اضافه می کنیم و نمک و فلفل را برای مزه دار شدن می ریزیم . منتظر می شویم تا مواد ما داخل تابه غلیظ شود و بجوشد. سپس وقتی سس ما غلیظ شد زیر تابه ر ا خاموش می کنیم.اکنون سس ما اماده است.سپس سس اماده شده در مرحله قبل را روی مرغها می ریزیم و روی سطح ان کاملا پخش می کنیم و در انتها روی ان کمی پنیر پیتزا می ریزیم و سپس ظرف خوراک را برای 10 دقیقه داخل فر می گذاریم تا پنیر ما اب شود و گریل را روشن می کنیم تا روی خوراک طلایی و خوشرنگ شود.

 سپس مرغ وقتی خوراک پخت ان را از فر بیرون آروده و آن را برای وعده غذایی شام همراه با نان و یا حتی برای ناهار همراه با برنج و سبزی خوردن و سالاد شیرازی و ... میل می کنیم.نوش جان

آخرین آموزش ها
برترین ها