haraj logo
جستجو

ته انداز مرغ و سیب زمینی

مواد لازم :
مرغ : چهارصد گرمبرنج ایرانی : 3 پیمانهرشته پلویی : یک پیمانهکشمش پلویی : نصف پیمانهزعفران : به مقدار لازمروغن : به مقدار لازمکره : به مقدار لازمنمک و فلفل : به مقدار لازمسیب زمینی : سه عددکنجد : به مقدار لازمپیاز : یک عدد


ته انداز مرغ یه غذای اصیل و قدیمی هست که می شه گفت یکی از بهترین روش های پخت رشته پلو با مرغ هست. البته این روش ته انداز رو میشه با باقالی پلو یا سبزی پلو هم عملی کرد و جواب می ده و بی نهایت خوش مزه میشه.

ابتدا مرغ مون رو پاک می کنیم و خوب می شوریم و می ذاریم تا آب اضافی اون ها بره و خشک بشه. می تونید هم از رون مرغ و هم از سینه مرغ برای ته انداز استفاده کنید من هم از رون مرغ و هم از سینه مرغ برای ته انداز استفاده کردم.

برنج مون رو پاک می کنیم و می شوریم و کمی نمک بهش اضافه می کنیم. برای پلو ها بهتره که از برنج ایرانی استفاده بشه. چون برنج ایرانی طعم و عطر بی نظیری داره که بقیه برنج ها ندارن. طعم اصیل غذا های ما به خاطر همین برنج ایرانی هست.

پیاز مون رو پوست می کنیم و رنده می کنیم. آب پیاز رو از تفاله های اون جدا می کنیم. تفاله ها رو می ندازیم دور و آب پیاز رو برای مرینیت کردن مرغ ها مون نگه می داریم. سیب زمینی ها مون رو پوست می کنیم و اون ها رو حلقه حلقه برش می زنیم و داخل آب میندازیم تا نشاسته اون ها گرفته بشه.

زعفران مون رو خوب پودر می کنیم و با یخ می ذاریم تا دم بکشه.

ر


مرغ ها مون رو میاریم و توی یه ظرف مناسب قرار می دیم. آب پیاز و زعفران دم کرده رو بهش اضافه می کنیم. کمی نمک و فلفل سیاه بهش اضافه می کنیم و خوب هم می زنیم و می ذاریم تا مرغ مون خوب توی مواد مرینیت بمونه و به مدت یک ساعت داخل یخچال استراحت کنه.

کشمش ها مون رو پاک می کنیم و با کمی آب می شوریم و می ذاریم تا بمونه و آب اضافی اون بره. یه ماهی تابه رو ی حرارت می ذاریم تا کمی داغ بشه.کره رو می ندازیم داخل ماهی تابه تا با گرمای ماهی تابه آب بشه ولی نجوشه. کشمش ها مون رو بهش اضافه می کنیم و کمی اون ها رو تفت می دیم. کمی که کشمش ها مون نرم و تپل شدن حالا از روی حرارت برمیداریم و می ذاریم تا کناری بمونه.

یه قابلمه رو پر آب می کنیم و می ذاریم روی حرارت تا آب به جوش بیاد. رشته های پلویی مون رو میاریم و اون ها رو خورد می کنیم و تقریبا سه برابر طول برنج شون می کنیم. تا فقط کمی از اندازه برنج ها بزرگ تر باشه. حالا کشش ها رو از ماهی تابه ای که کشمش ها رو سرخ کرده بودیم و در میاریم و توی همون مقدار کره رشته های پلویی مون رو هم سرخ می کنیم تا از خامی در بیاد و کمی تیره . برشته بشه.

وقتی که آب قابلمه به جوش اومد برنج مون رو بهش اضافه می کنیم و می ذاریم تا برنج همراه آب خوب بجوشه و نیم پز بشه. وقتی که برنج مون نیم پز شد رشته ها رو بهش اضافه می کنیم و هم می زنیم. یک دقیقه صبر می کنیم حالا اون رو آب کش می کنیم. توی همون قابلمه ای که برنج مون رو پخته بودیم کمی روغن می ریزیم و می ذاریم تا خوب داغ بشه. مرغ ها مون رو از مواد مرینیت در میاریم و توی قابلمه می چینیم و می ذاریم تا یک طرف مرغ ها خوب سرخ بشه. وقتی که یک طرف مرغ ها خوب سرخ شد حالا اون رو بر می گردونیم.

ته انداز مرغ و سیب زمینی

ته انداز مرغ و سیب زمینی

ته انداز مرغ و سیب زمینی


سیب زمینی مون رو از آب در میاریم و می ذاریم تا خشک بشن. یک طرف سیب زمینی ها رو با کنجد آغشته می کنیم و دور تا دور قابلمه به صورت ایستاده می چینیم.

برنج رو با احتیاط روی مرغ ها می ریزیم و مواظب هستیم که سیب زمینی ها مون تکون نخورن. وقتی که روی سیب زمینی ها مون کمی پوشیده شد و دیگه تکون نخوردن حالا وسط برنج مون رو کشمش های تفت داده شده مون رو می ریزیم و ما بقی برنج مون رو می ریزیم و می ذاریم تا غذا مون دم بکشه.

 

بعد از سپری شدن مدت زمان لازم برای پخت ته انداز مون زیر حرارت رو خاموش می کنیم و کمی از سطح برنج مون رو بر می داریم. با کمی زعفران مخلوط می کنیم. قابلمه رو داخل یه دیس بر می گردونیم و دورش رو با برنج زعفرانی و کشمش تزیین می کنیم.

 

ته انداز مرغ و سیب زمینی

ته انداز مرغ و سیب زمینی

ته انداز مرغ و سیب زمینی

آخرین آموزش ها
برترین ها