haraj logo
جستجو

ساندویچ مرغ و قارچ

مواد لازم :
سینه مرغ : 2 تیکهپیاز : 2 عددقارچ : 250 گرمسس مایونز : 5 قاشق غذاخوریپنیر پیتزا : به میزان دلخواهروغن : به میزان لازمخیارشور : به میزان دلخواهنمک،فلفل،زردچوبه : به میزان لازمآبلیمو : به میزان لازمگوجه فرنگی : به میزان دلخواه


این غذای خوشمزه که بسیار مورد علاقه بچه ها و دانش آموزان است را می توان به عنوان نیم چاشت برای آن ها آماده کرد تا در مدرسه میل کنند و از خواص مفید آن استفاده کنند البته به دلیل مواد مغذی نظیر سینه مرغ و قارچی که در آن استفاده می شود به عنوان وعده ناهار و شام نیز قابل استفاده است و غذای کامل محسوب می شود.

برای تهیه این ساندویچ خوشمزه ابتدا باید سینه مرغ را شسته و بعد به قطعات کوچک تقسیم کنید البته می توانید ابتدا آن را بپزید و سپس قطعه قطعه کنید. پس ابتدا ماهی تابه ای را برداشته و داخل آن مقداری روغن می ریزیم سپس یک عدد پیاز را نگینی خرد کرده و به ماهیتابه اضافه می کنیم و تفت می دهیم بعد نمک و فلفل و زردچوبه را به آن اضافه می کنیم و تفت می دهیم تا طلایی شود.

بعد سینه مرغ را داخل ماهیتابه ریخته و تفت می دهیم تا کمی سرخ شود و بوی خامی آن از بین برود بعد از آن، کمی آب ولرم به مرغ اضافه می کنیم و اجازه می دهیم تا به جوش آید و بعد در قابلمه را می بندیم و با شعله کم می گذاریم تا مرغ پخته شود. در این بین قارچ ها را شسته و به صورت درشت برش می دهیم و کنار می گذاریم. سپس به سراغ مرحله بعد یعنی ترکیب کردن مواد با هم می رویم.


در این مرحله و وقتی که سینه مرغ پخته شد آن را از داخل ماهیتابه بیرون می آوریم و اجازه می دهیم تا خنک شود سپس آن را ریش ریش کرده یا به صورت نگینی برش می دهیم (به سلیقه خودتان بستگی دارد) حالا باید داخل ماهیتابه دوباره روغن بریزیم و یک عدد پیاز دیگری که داشتیم را به صورت خلالی یا نگینی برش دهیم و به روغن اضافه کنیم و اجازه دهیم تا تفت بخورد بعد از آن دوباره کمی نمک و فلفل و زردچوبه به پیاز اضافه می کنیم و دوباره تفت می دهیم سپس مرغ هایی را که ریش ریش کرده بودیم به پیاز داغ اضافه می کنیم و بعد از کمی تفت دادن قارچ های برش داده شده را به مرغ ها اضافه می کنیم و دوباره مواد را با هم مخلوط می کنیم و تفت می دهیم.

حالا وقتی کمی تفت دادیم آبلیمو را در صورت تمایل به مواد اضافه می کنیم و کمی آب مرغ را که از قبل نگه داشته بودیم نیز به مواد اضافه می کنیم تا مواد خیلی خشک نشود و خیلی هم آب دار نباید باشد. بعد از مدتی که قارچ ها کمی پخته شد و از حالت اولیه خود تغییر شکل داد (نباید زیاد پخته وله شود زیرا آب می رود و در غذا نشان داده نمی شود) وقتی احساس کردیم که مواد آماده است و برای قرار دادن داخل نان ساندویچی مناسب است در آخر کمی پنیر پیتزا برای خوش طعم تر شدنو کش آوردن مواد به آن اضافه می کنیم و مواد را کمی با هم ترکیب می کنیم سپس زیر شعله را خاموش می کنیم و به سراغ مرحله بعد می رویم.

ساندویچ مرغ و قارچ


حالا خیار شورها را شسته و به صورت خلالی خرد می کنیم. از طرفی گوجه ها را نیز شسته و به صورت خلالی یا حلقه ای برش می دهیم به طوری که به راحتی داخل نان ساندویچی جای گیرد. وقتی که مواد کاملا آماده شد و نمک و فلفل آن نیز مناسب بود آن را از روی شعله برداشته و اجازه می دهیم تا کمی خنک شود سپس نان های ساندویچی را آورده و داخل آن ها را خالی می کنیم و مقداری از مواد را داخل آن قرار می دهیم و خیار شور و گوجه را نیز اضافه می کنیم.

برای سس آن می توانید از سس گوجه فرنگی یا هر سس دیگری استفاده کنید ولی ما در اینجا از سس مایونز استفاده کرده ایم به این صورت که سس را داخل کاسه ای ریخته و مقداری آبلیمو و نمک و فلفل اضافه می کنیم و حسابی مخلوط می کنیم سپس می توانید سس را روی ساندویچ ها ریخته و آن را سرو کنید یا اجازه دهید هرکس مطابق میل خود سس را به ساندویچ اضافه کند.

ساندویچ مرغ و قارچ

آخرین آموزش ها
برترین ها