haraj logo
جستجو

رولت مرغ و پنیر ورقه ای

مواد لازم :
ژامبون : 16 برگآرد : 1 پیمانهتخم مرغ : 2 عددسینه مرغ : 2 عددنمک فلفل : مقدار کافیروغن مایع : مقدار کافیارد سوخاری : 1 پیمانهپنیر ورقه ای : 16 برگ

غذاهایی که با مرغ درست می شوند خیلی زیادند و تنوع انها بسیار است و علاوه بر غذاهای سنتی و شناخته شده ( خورشت مرغ ربی- ته چین مرغ -مرغ شکم پر و . . . ) ، امکان تهیه غذاهای جدیدی( گراتن مرغ- سوفله مرغ - چیکن سوته و . . ) و غذاهی فینگر فودی نیز با مرغ میسر است. از جمله این غذاها که بسیار خوشمزه و لذیذ است ، رولت مرغ  و پنیر است که با سینه مرغ کوبیده شده  و همراه با پنیر ورقه ای و کالباس درست می شود و طرز تهیه راحتی دارد و غذایی بسیار زیبا و خوش منظره  و لذیذ برای مهمانی ها و مجالس و تولدها محسوب می شود . در اینجا طرز تهیه این غذای خوشمزه را با سینه مرغ و پنیر ورقه ای و کالباس را برایتان می نویسم. امیدوارم این غذا را تهیه کنید و از خوردن ان لذت ببرید.


ابتدا و در شروع تهیه این غذای خوشمزه و لذیذ سراغ قسمت اصلی غذا یعنی سینه مرغ می رویم و 2 عدد سینه مرغ را با اب می شوریم و انرا ابکش می کنیم  تا اب ان گرفته شود و سپس هر سینه مرغ را با چاقو از وسط به دو قسمت تقسیم می کنیم. سپس سینه های مرغ را روی پلاستیک می گذاریم و با بیفتک کوب و یا گوشت کوب انها را می کوبیم تا ضخامت ان کم شود و پهن شود( کمتر از نیم سانتی متر ضخامت داشته باشد ). سپس روی سینه مرغ کوبیده شده ، از هر دو طرف کمی نمک و فلفل می ریزیم و سینه مرغ را کمی مزه دار می کنیم.  

 


سپس در این مرحله 4 عدد پنیر ورقه ای را روی سینه مرغ کوبیده شده قرار می دهیم و روی پنیرها را 4 ورق ژامبون مرغ می گذاریم. ( در صورت تمایل می توان از تعداد کمتری پنیر و ژامبون استفاده کرد). این کار را برای هر 4 سینه مرغ انجام می دهیم.

رولت مرغ و پنیر ورقه ای


سپس در این مرحله با کمک نایلون و یا سلفون سینه مرغ را لوله می کنیم و ان را خیلی محکم و سفت می پیچیم تا باز نشود و دوطرف گوشه ان را با سلفون محکم می پیچیم و سپس مرغ رول شده را به مدت نیم ساعت در فریزر قرار می دهیم تا کمی محکم شود و خودش را بگیرد و دیگر باز نشود.


سپس در این مرحله سه ظرف مختلف پیدا می کنیم و داخل انها را به ترتیب 1 پیمانه ارد و 2 عدد تخم مرغ شکسته و همزده و 1 پیمانه ارد سوخاری می ریزیم. اکنون مرغ رول شده را بعد از نیم ساعت از فریزر خارج می کنیم و ابتدا مرغ رول شده را در ظرف حاوی ارد می غلتانیم تا به ان اغشته شود و همه جای رول مرغ اردی شود.


سپس در این مرحله داخل ظرف دیگر را 2 عدد تخم مرغ می شکنیم و با چنگال زرده و سفیده ان را مخلوط می کنیم و مرغ رول شده را بعد از ارد ، داخل ظرف حاوی تخم مرغ همزده می چرخانیم و می غلتانیم تا به ان اغشته شود.


سپس در این مرحله داخل ظرف سوم ارد سوخاری می ریزیم و  مرغ رول شده را بعد از تخم مرغ داخل آرد سوخاری می غلتانیم تا همه جای ان را بپوشاند و کاملا به ان اغشته شود.


سپس در این مرحله داخل یک تابه روغن مایع می ریزیم و تابه را روی گاز می گذاریم و وقتی روغن داغ شده مرغ رول شده را در تابه سرخ می کنیم و می پزیم.

 

رولت مرغ و پنیر ورقه ای


وقتی رول مرغ ما طلایی و سرخ شد ، ان را از تابه بیرون می اوریم و با دستمال کمی از روغن ان را می گیریم. وقتی مرغ رول شده ما سرد شد، با چاقو ان را می بریم و در ظرف مناسب ان را می چینیم و برای وعده غذایی شام با نان و یا برای پیش غذا و حالت فینگر فودی و در مهمانی ها استفاده می کنیم. نوش جان.

آخرین آموزش ها
برترین ها