haraj logo
جستجو

کوبیده مرغ

مواد لازم :
ران مرغ : 200 گرمفیله مرغ : 150 گرمسینه مرغ : 150 گرمپیاز : 2 عددسیر : 2 حبهکره : 50 گرمزعفران دمکرده : 2 قاشق غذاخوریتخم گشنیز : به میزان لازمفلفل دلمه ای قرمز : یک عددفلفل دلمه ای سبز : 1 عددپابریکا : به میزان لازمروغن سرخ کردنی : به میزان لازمنمک،فلفل،زردچوبه : به میزان لازمگوجه فرنگی : 4 عدد


برای تهیه کوبیده مرغ باید از قسمت های مختلف مرغ استفاده کرد تا هنگام مخلوط شدن در هم مخلوطی نرم بدست بیاید و قابل شکل گیری باشد. سینه مرغ، فیله مرغ و ران مرغ را داخل غذا ساز میکس می کنیم.هر کدام را خواستید می توانید حذف کنید فقط قسمتی که باعث نرم تر شدن مواد خواهد شد ران مرغ است که باید در ترکیب باشد.


 پیاز و سیر و فلفل دلمه ای قرمز و فلفل دلمه ای سبز و پابریکا و تخم گشنیز را اضافه کرده و چند دور در غذاساز می چرخانیم. نمک و فلفل را به مواد می افزاییم و مخلوط را ورز می دهیم. زردچوبه و زعفران دمکرده و کره آب کرده را هم اضافه می کنیم و کمی که ورز دادیم داخل یخچال می گذاریم تا دو ساعت استراحت کند.

کوبیده مرغ


مواد را از یخچال بیرون آورده و تابه را روی گاز قرار می دهیم. مقداری روغن سرخ کردنی در تابه می ریزیم و وقتی داغ شد، مواد را داخل تابه می گذاریم و با قاشق پهن می کنیم. 

 


با نوک قاشق آن را به چند قسمت تقسیم می کنیم و سرخ می کنیم.

طرف دیگر را هم به این ترتیب سرخ می کنیم. برای کشیده شدن روغن کوبیده آن را روی دستمال تمیز می گذاریم و بعد از کشیده شدن روغن در ظرفی می چینیم.

در کنار کوبیده چند گوجه فرنگی را نصف کرده و سرخ می کنیم. حتما طعم بهتری به غذا خواهد داد. 

 

آخرین آموزش ها
برترین ها