haraj logo
جستجو

کوبیده مرغ

مواد لازم :
پیاز : 1 عددنمک فلفل : مقدار کافیکره : مقدار کافیگوشت مرغ : 500 گرمزعفران دمکرده : 1/4 لیوانارد : مقدار کافیگوجه فرنگی : 4 عدد

کباب ها انواع مختلفی دارند ( کباب برگ- کباب کو بیده- جوجه کباب و ...) و با شکلهای مختلفی درست می شوند( جوجه کباب با استخوان - جوجه کباب بدون استخوان و ...) ولی همه انواع انها بسیار پر طرفدرا و خوشمزه هستند. در این میان تنوع کبابها یکی از پر طرفدارترین و بعبارتی خوشمزه ترین انواع کبابها ، کباب کوبیده است که هم با گوشت گوسفندی چرخ کرده و هم با گوشت مرغ چرخ کرده قابل تهیه است. کباب کوبیده با گوشت گوسفندی اگرچه رایج تر و فراوانتر و بسیار خوشمزه است ولی کباب کوبیده مرغ هم در همان حد و اندازه می تواند خوشمزه باشد.

در اینجا طرز تهیه کباب کوبیده با گوشت مرغ چرخ کرده را برایتان می نویسم امیدوارم ان را برای وعده غذایی ناهار تهیه کنید و ان را با برنج و گوجه فرنگی سرو کنید و یا برای وعده غذایی شام همراه با نان نوش جان کنید و از تهیه و خوردن ان لذت ببرید.این کباب را هم می توان در تابه و در روغن سرخ کرد و هم می توان روی منقل کباب کرد و یا در فر ان را درست کرد.توجه شود برخی افراد برای خوشمزه شدن بیشتر کباب به گوشت چرخ کرده کمی دنبه گوسفند اضافه می کنند تا کوبیده حالت خشک نداشته باشد که  اختیاری است).


ابتدا و در شروع نیم کیلو سینه مرغ را می شوریم و ان را ابکش می کنیم و استخوانهای ان را جدا می کنیم و سپس مرغ را 2 مرتبه با چرخ گوشت چرخ می کنیم ، سپس مرغ چرخ شده را داخل یک ظرف می گذاریم و روی ان را سلفون کشیده و ان را 2 ساعت در فریزر می گذاریم تا خنک و یخ زده شود( این کار سبب میشود بافت مرغ بهتر شود و مرغ هنگام سیخ کشیدن وا نرود اما این کار اختیاری است). سپس مرغ را از فریزر بعد از 2 ساعت بیرون می اوریم و منتظر می شویم تا باز شود . 


سپس در ادامه 1 عدد پیاز را با اب می شوریم و با چاقو ان را پوست می کنیم و با رنده به صورت خیلی ریز ان را رنده می کنیم و اب ان را دور می ریزیم.سپس پیاز رنده شده را به مرغ چرخ کرده در مرحله قبل اضافه می کنیم و ورز می دهیم تا خوب مخلوط شوند و سپس نمک و فلفل را به مایه کباب اضافه می کنیم و مجددا ان را به مدت 4 دقیقه خوب ورز می دهیم تا مایه کباب منسجم و یکدست شود.اکنون اگر مایه کباب کوبیده شل بود می توان به ان به مقدار دلخواه ارد اضافه کرد. سپس روی ظرف حاوی مایه کباب را با سلفون می پوشانیم و ان را برای مدت 2 ساعت در یخچال می گذاریم تا استراحت کند.  

کوبیده مرغ


سپس در ادامه بعد از 2 ساعت استراحت گوشت مرغ در یخچال،  ظرف حاوی مایه کباب را از یخچال بیرون می اوریم و دوباره مایه کباب را ورز می دهیم. سیخهای کباب را اماده می کنیم و کبابها را به سیخ می کشیم و با چرتکه روی انها را از هر دو سمت زعفران دمکرده می مالیم تا کباب کوبیده مرغ ما خوشرنگ و زعفرانی شود.


سپس در ادامه کبابها را روی حرارت ملایم زغال می گذاریم و انها را مدام پشت و رو می کنیم و وقتی کباب خودش را گرفت مقداری کره را با قلمو به کباب می مالیم تا کباب ما خوشمزه شود و کباب حالت سفت پیدا نکند. 4 عدد گوجه فرنگی  را نیز در اخر به سیخ می کشیم و انها را روی ذغال ، کباب می کنیم تا نرم شود.( در صورت تمایل می توان کباب را در فر نیز درست کرد به این ترتیب که فر را در حرارت 200 درجه سانتی گراد می گذاریم و سپس سینی فر را با کره چرب می کنیم و کبابها را روی سینی فر می گذاریم تا بپزد و هر چند دقیقه یکبار ان را زیر و رو می کنیم تا همه جای ان بپزد).

کوبیده مرغ


سپس در ادامه وقتی کبابها پختند انها را از سیخ بیرون می اوریم و در ظرف مناسب می ریزیم و برای ناهار با برنج و گوجه فرنگی و یا برای شام با نان میل می کنیم . نوش جان. 

آخرین آموزش ها
برترین ها