haraj logo
جستجو

پیتزای چیاباتا پیتزای چیاباتا پیتزای چیاباتا

 

مواد لازم :
پوره یا رب گوجه فرنگی 3 قاشق سوپخوریپونه کوهی خشک یا مخلوط سبزی خشک 2 قاشق چایخوریروغن زیتون 3 قاشق سوپخوریسیر 1 حبه ی درشتنان چیاباتا یا نان حجیم 1 قطعهپنیر بز 120 گرمگوجه فرنگی 2 تا 3 عددپپرونی یا سالامی تند ورق شده 10 عددزیتون بدون هسته 50 گرمجعفری تازه 1 مشتنمک و فلفل سیاه تازه ساییده شدهسالاد به دلخواه

مدت زمان آماده سازی : -۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۵ دقیقه

تصویر

پیتزای چیاباتا

 

تصویر

 

این غذا یک پیشنهاد عالی است. اگر پنیرِ بز ندارید می توانید از موزارلا و همینطور از ژامبون به جای سالامی، قارچ به جای گوجه فرنگی و پیاز قرمز به جای زیتون استفاده کنید و هر چیزی که دم دست دارید را برای تهیه ی آن بکار ببرید.

 

عکس

 

طرز تهیه: رب گوجه و بیشترِ پونه کوهی، روغن زیتون و مقداری نمک و فلفل را درون یک کاسه بریزید. سیر را له کرده و با این مخلوط هم بزنید.

 

فر را از قبل گرم کنید. نان را نصف کرده آن را روی سینی فر بگذارید. دو قطعه را کنار هم قرار دهید. آن را دو دقیقه زیر فر بگذارید تا نسبتا طلایی شود. سس را روی آن بمالید، مطمئن شوید که آن را به تمامی لبه ها نیز مالیده اید. پنیر بز را خرد کرده و گوجه ها را حلقه کنید.

 

 تصویر

 

 

پنیر، گوجه، سالامی و زیتون را روی نان بچینید به شکلی که هیچ یک از این مواد روی هم قرار نگیرند در این حالت همه ی مواد حرارت یکسانی را دریافت می کنند. لبه های نان را هم با مواد بپوشانید تا بیرون نمانند. کمی پونه کوهی و فلفل سیاه روی آن پاشیده و چند قطره روغن زیتون هم بریزید تا به مخلوط شدن مزه ها کمک کند.

 

پیتزای چیاباتا را به مدت 10 دقیقه یا تا زمانی که پنیر، گوجه فرنگی و سالامی ها شروع به طلایی شدن کنند بپزید. روی آن را با ریختن برگ های جعفری تزئین کرده و در صورت تمایل با سالاد تازه میل کنید.

اسنک ریکوتای اسفناج با فلفل دلمه ای کبابی

 

 

آخرین آموزش ها
برترین ها