haraj logo
جستجو

سوفله گیلاس

مواد لازم :
ورق ژلاتین : 3 عددمربای گیلاس : 4 قاشق غذاخوریشربت گیلاس : 2 پیمانهتخم مرغ : 3 عددخامه : 150 میلی لیترشکر : 4 قاشق غذاخوریآب : یک پیمانه

سوفله واژه ای فرانسوی به معنی پف کردن و بالا آمدن است و در اصطلاح آشپزی نوعی دسر است که با هم زدن زرده و سفیده تخم مرغ به صورت جدا درست می شود.


 ورقه های ژلاتین را خرد می کنیم. در ظرفی کمتر از یک پیمانه آب می ریزیم و ژلاتین را به آن اضافه می کنیم. با استفاده از روش بن ماری ژلاتین را آب می کنیم.


شربت گیلاس را در قابلمه می ریزیم و روی شعله گاز قرار می دهیم. وقتی جوشید صبر می کنیم تا کمی از آب شربت بخار شود و مقدارش نصف گردد.


تخم مرغ ها را می شکنیم و سفیده و زرده ها را جدا می کنیم و در ظرفی جداگانه می ریزیم. به زرده تخم مرغ یک قاشق شکر اضافه می کنیم و با همزن خوب هم می زنیم. بعد از 5 دقیقه رنگ زرده تخم مرغ باید کرم رنگ شود.

 

شربت گیلاس داغ را روی زرده تخم مرغ میریزیم و هم می زنیم و داخل قابلمه بر می گردانیم. به همزدن ادامه می دهیم. وقتی محلول غلیظ شد آن را از روی گاز بر میداریم و محلول ژلاتین را به آن می افزاییم. صبر می کنیم تا مواد خنک شود.


روی سفیده تخم مرغ 3 قاشق شکر اضافه می کنیم و هم می زنیم. وقتی سفیده سفت شد و موقع برگرداندن ظرف بیرون نریخت، آماده شده است.


حالا مربای گیلاس و خامه و سفیده تخم مرغ و زرده تخم مرغی را که با شربت مخلوط کرده ایم، در ظرفی می ریزیم و فقط به یک سمت هم می زنیم.


کاغذ روغنی را دور قالب سوفله می پیچیم. یک لیوان خالی وسط قالب می گذاریم و مواد را داخل قالب و دور لیوان می ریزیم. سوفله را 4 الی 5 ساعت در یخچال می گذاریم و بعد از این زمان آن را بیرون می آوریم؛ کاغذ روغنی دور آن را جدا می کنیم و شربت گیلاس را در لیوان وسط سوفله می ریزیم و به دلخواه تزئین می کنیم. به همین راحتی سوفله آماده شد. 

 سوفله گیلاس

آخرین آموزش ها
برترین ها