haraj logo
جستجو

مربای گیلاس

مواد لازم :
گیلاس : 500 گرمشکر : یک فنجانپکتین میوه : 170 گرمآبلیمو : 60 میلی لیترآب : به میزان لازم


ساقه گیلاس ها را می گیریم و آن ها را می شوییم و سپس خشک می کنیم. هسته گیلاس ها را جدا می کنیم و هر کدام را از وسط نصف می کنیم.

مربای گیلاس


قابلمه ای را روی گاز قرار می دهیم و گیلاس ها را داخل آن می ریزیم. شعله باید زیاد باشد. پکتین میوه را اضافه کرده و خوب مخلوط می کنیم. آبلیمو را هم اضافه می کنیم و هم می زنیم. وقتی مواد داخل قابلمه جوشید، شعله را کمتر می کنیم.


شکر را اضافه می کنیم و هم می زنیم. وقتی که چند جوش زد، قابلمه را از روی گاز برمی داریم و در قابلمه ای دیگر آب می ریزیم و روی شعله قرار می دهیم. وقتی آب آن جوشید شیشه های تهیه مربا و درهایشان را جداگانه داخل آب جوش می اندازیم. مراقب هستیم آب داخل ظرف ها وارد نشود. بعد از چند دقیقه آن ها را خارج می کنیم.


قابلمه مربای گیلاس را داخل شیشه ها خالی می کنیم و تقریبا یک سانت از سر شیشه را خالی می گذاریم. در شیشه مربا را می بندیم و دوباره داخل آب جوش می اندازیم. پنج تا ده دقیقه که جوشید، شیشه مربا را بیرون می آوریم و می گذاریم تا خنک شود. مربای گیلاس را در یخچال نگهداری می کنیم و مواقع مورد نیاز استفاده می کنیم. اگر با این روش در مربا ها محکم شده باشد نباید با فشار آوردن به مرکز در، تکان بخورد. اگر در شیشه با فشار باز نشد می توانید آن ها را بیرون از یخچال نگه دارید.

 مربای گیلاس

آخرین آموزش ها
برترین ها