haraj logo
جستجو

کیک آلبالویی

مواد لازم :
تخم مرغ : 4 عددارد : 2/5 پیمانهشکر : 1 پیمانهماست : 1 پیمانهروغن : 3/4 پیمانهوانیل : 1/4 قاشق چایخوریبکینگ پودر : 1 قاشق چایخوریآلبالو : 1/5 پیمانه

آلبالو میوه تابستانی بسیار خوشمزه و پر طرفدار و پر ویتامینی است که با ان غذاها و دسرها و کیک های خوشمزه ای می توان درست کرد . پس بهتر است در زمانی که این میوه در دسترس است و در فصل مناسب، تاحد امکان از این میوه خوشمزه در غذاها و دسرهایمان استفاده کنیم. در این میان یکی از دسرهای  خوشمزه که با آلبالو درست می شود کیک البالو است که علاوه بر مزه عالی و بی نظیر ان ، خود البالو جلوه و رنگ و زیبایی  و مزه خاصی به این کیک می بخشد.

در اینجا طرز تهیه کیک البالویی خوشمزه که برای عصرانه و با چای و یا برای مهمانی ها و دور همی های دوستانه گزینه مناسبی است را برایتان می نویسم. امیدوارم ان را در منزل تهیه کنید و از خوردن ان لذت ببرید. فقط قبل از شروع به تهیه این کیک چند نکته را در نظر داشته باشید برای تهیه کیک های میوه ای ماست بهترین انتخاب است و اگر ماست نداشتید از شیر استفاده کنید. ضمنا حتما ارد کیک را قبل از استفاده در کیک الک کنید تا کیک شما نرم و پفکی و اسفنجی شود و هوا  وارد ارد شود.

قبل از شروع به تهیه کیک فر را روشن کرده و در حرارت 170 درجه سانتی گراد قرار دهید تا گرم شود( فقط المنت پایین را روشن کنید و المنت بالا در 10 دقیقه آخر پخت کیک روشن شود).


ابتدا و برای شروع به تهیه این کیک سراغ تخم مرغها می رویم ، 4 عدد تخم مرغ را که از نیم ساعت قبل از یخچال بیرون گذاشته بودیم تا به دمای محیط برسد را داخل یک ظرف می شکنیم. با کمک همزن تخم مرغها را خوب مخلوط می کنیم و انها را هم می زنیم تا زرده و سفیده آن مخلوط شود و رنگ ان روشن تر شود و حجمش بیشتر شود و حباب دار شود.


سپس در ادامه در این مرحله بعد از 3 دقیقه هم زدن تخم مرغ ، 1/4 قاشق چایخوری وانیل و 1 پیمانه شکر را به تخم مرغها اضافه می کنیم و خیلی خوب با همزن مواد رو هم بزنید تا  کرم  رنگ شود. ضمنا در این مرحله همزدن مهم است ، چون روی پف کیک تاثیر  زیادی دارد.

 


سپس در ادامه در این مرحله ، 3/4 پیمانه روغن مایع را داخل ظرف مواد کیک (تخم مرغ و شکر و وانیل) می ریزیم و ان را مخلوط می کنیم و سپس 1 پیمانه ماست را  به مواد اضافه می کنیم و ان را با مواد داخل ظرف با دور کند همزن مخلوط می کنیم.


سپس در ادامه در این مرحله 2/5 پیمانه آرد و بکینگ پودر را داخل یک ظرف می ریزیم و انها را با هم مخلوط می کنیم و سپس  انها را دوبار الک می کنیم تا کیک ما نرم شود . ارد و بکینگ پودر الک شده را کم کم به مواد کیک اضافه می کنیم و آهسته ان را با لیسک مخلوط می کنیم تا ارد کاملا حل شود و گلوله نشود. 


سپس در ادامه در این مرحله 1 پیمانه البالو بدون هسته را داخل مایه کیک می ریزیم و بقیه البالو ها را برای روی کیک نگه می داریم اکنون مایه کیک ما اماده است.

کیک آلبالویی


سپس در ادامه در این مرحله یک قالب کیک 25 سانتی متری بر می داریم و کف ان را کاغذ روغنی می اندازیم و مایه کیک اماده شده را کف قالب و روی کاغذ روغنی می ریزیم  و با تکان دادن قالب ، روی مایه کیک را صاف می کنیم. سپس از البالوهای باقی مانده روی کیک می ریزیم. کیک را در فر با حرارت 170 درجه سانتی گراد برای مدت 40 دقیقه قرار می دهیم تا بپزد. سپس وقتی کیک پخت و 10 دقیقه  بعد از پخت زیر کیک ، المنت روی کیک را روشن می کنیم تا روی کیک نیز کاملا بپزد.

اکنون کیک ما اماده است . فر را خاموش می کنیم. بعد از 3 دقیقه کیک را از فر بیرون می اوریم. ان را از کاغذ روغنی جدا می کنیم و بعد از سرد شدن کیک را برش می زنیم و برای عصرانه با چای و قهوه  می خوریم و یا برای مهمانی ها ان را تهیه می کنیم و میل می کنیم . نوش جان.

کیک آلبالویی

آخرین آموزش ها
برترین ها