haraj logo
جستجو

قارچ شکم پر پنیری دستور تهیه قارچ شکم پر قارچ پنیری

قارچ ماده غذایی سالمی است که خوردن آن سبب می‌شود احساس سیری کنید. نتایج برخی از تحقیقات نشان داده است که افزایش مصرف مواد غذایی کم‌کالری که ارزش غذایی بالایی دارند( مانند قارچ‌ها) می‌تواند جایگزین خوبی برای غذاهای پر کالری باشد، بنابراین اگر می‌خواهید پرخوری را کنار بگذارید و بدون مصرف مواد پرکالری احساس سیری داشته باشید انتخاب قارچ‌ها به شما کمک می‌کند تا به این هدف برسید، البته فیبر موجود در قارچ‌ها هم در این مسیر شما را همراهی می‌کند.

مواد لازم :
قارچ بزرگ 24 عددروغن زیتون 6 قاشق غذاخوریبرگ رزماری 1 قاشق چایخوری + یک شاخه 7-8 سانتینمک و فلفل به مقدار کافیآرد سوخاری 3 قاشق غذاخوریپنیر شیر بز 170 گرم

مدت زمان آماده سازی : ۲۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۳۵ دقیقه

زمان کل : ۶۰ دقیقه

برای : ۸ نفر

تصویر

 

برای تهیه قارچ  شکم پر پنیری، قارچ ها به مدت نیم ساعت در فر پخته میشوند. بعد از آن پنیر بز که دارای خواص بسیاری است داخل قارچ ها جاسازی میشود. در آخر آرد سوخاری بوداده و رزماری برشته شده روی قارچ ریخته میشوند و طعمی عالی به آن میدهند.

 

طرز تهیه قارچ شکم پر پنیری

 

ابتدا فر را با دمای 200 درجه سانتیگراد روشن کنید و بگذارید گرم شود. قارچ ها را بشویید و ساقه آنها را جدا کنید. آنها را همراه با 3 قاشق روغن زیتون، 1 قاشق چایخوری برگ رزماری و مقداری نمک و فلفل در کاسه ای بریزید و زیر و رو کنید تا خوب با هم مخلوط شوند.

 

حال قارچ ها را به یک سینی فر منتقل کنید. طوری آنها را بچینید که سمت گرد آنها بالا باشد. سینی را حدود نیم ساعت در فر قرار دهید تا لبه قارچ ها طلایی رنگ شود. قبل از ادامه کار، یک ربع صبر کنید تا خنک شوند.

 

3 قاشق روغن باقیمانده را در تابه ای بریزید و روی شعله داغ کنید. شاخه رزماری را داخل تابه بریزید و روی شعله نسبتاً زیاد تفت بدهید تا برگ ها برشته شوند (حدود 30 ثانیه). روغن رزماری را روی دستمال حوله ای بگیرید. فقط یک قاشق چایخوری از روغن رزماری را نگه دارید و بقیه را برای کاربرد دیگری کنار بگذارید.

ترشی قارچ

 

آرد سوخاری را داخل تابه بریزید. و روی شعله متوسط تفت بدهید تا طلایی و برشته شود (2 دقیقه). برگ های رزماری برشته، نمک و فلفل را با آن مخلوط کنید.

 

پنیر بز را تکه تکه کنید و وسط هر قارچ یک تکه پنیر را به آرامی فشار بدهید. حال روی هر کدام مقداری از مخلوط آرد سوخاری را بریزید. قارچ شکم پر پنیری شما آماده است. نوش جان!

 

آخرین آموزش ها
برترین ها