haraj logo
جستجو

کوکوی سیب زمینی پنیری

مواد لازم :
تخم مرغ : ۱ عددکره : ۴ قاشق غذا خوریپنیر پیتزا : ۲ پیمانهتره : ۳ قاشق غذا خوریسیب زمینی : ۱ کیلوآرد سفید : ۱/۴ پیمانهآرد سوخاری : ۱/۲پیمانهنمک و فلفل : به میزان لازم

با سلام خدمت همراهان همیشگی هاراج  امیدوارم حالتون خوب باشه و در کنار خانواده روزگار خوشی را سپری کنید و چرخ روزگار بر وقف مرادتون بچرخه. 

کوکوها به صورت روش های مختلفی طبخ و با طعم های متفاوتی آماده می شوند.

یکی از انواع این کوکوها که طرفدارهای زیادی هم دارد و شما به راحتی می توانید آن را در منزل تهیه کوکوی سیب زمینی می باشد.

دستور آشپزی امروز نیز آموزش یک نوع کوکو سیب زمینی با طعمی کاملا متفاوت به نام کوکو سیب زمینی پنیری می باشد. امیدوارم شما نیز در منزل بتوانید آن را تهیه و از خوردنش کنار اعضای خانواده لذت ببرید.


برای تهیه کوکو سیب زمینی پنیری ابتدا سیب زمینی ها را با آب خوب بشویید و درون قابلمه ای قرار دهید.

درون قابلمه آب بریزید به طوری که حدود یک انگشت بالاتر از سطح سیب زمینی ها را آب قرار بگیرد. 

قابلمه را بر روی شعله با حرارت متوسط قرار دهید تا  سیب زمینی ها کاملا پخته شوند، به طوری که اگر با چنگال به آرامی بر روی سیب زمینی بزنید، چنگال به راحتی و بدون فشار درون سیب زمینی فرو رود. در غیر این صورت صبر کنید تا سیب زمینی های شما کاملا پخته شوند.

بعد از این که سیب زمینی ها کاملا پخته شدن، قابلمه را از روی شعله بردارید و بر روی سیب زمینی ها کمی آب سرد بریزید تا خنک شوند.

سپس سیب زمینی های پخته شده را با دست پوست بگیرید، سیب زمینی ها را درون ظرفی بریزید و با گوشت کوب خوب بکوبید تا کاملا له شده و به صورت پوره در آیند.


در این مرحله سبزی تره را پاک کرده و بشویید و درون آبکشی قرار دهید تا کمی آب اضافی آن خارج شود. سپس با دست تا آن جا که می توانید تره ها را خرد کنید.

پنیر پیتزا را نیز با دنده ی ریز رنده، رنده کنید، سپس پنیر پیتزا رنده شده را به همراه تره خرد شده، کره، آرد سفید، یک عدد تخم مرغ و مقدار کمی نمک و فلفل سیاه به سیب زمینی پوره شده خود اضافه کرده و با دست مواد خود  را خوب ورز دهید تا مواد کاملا با یکدیگر ترکیب شده و مایه کوکوی شما یکدست شود، به طوری که با دست بتوان به راحتی به آن شکل داد.

اگر مایه کوکوی شما شل بود و یا چسبندگی لازم را نداشت می توانید مقدار کمی دیگر آرد سفید به مایه کوکوی خود اضافه کنید.

آرد سوخاری را درون کاسه ای بریزید، از مایه کوکوی خود با دست به اندازه ی یک نارنگی بر دارید و با دست ابتدا آن را کمی گرد کرده، سپس آن را کمی فشار دهید تا کمی پهن شود، و شکل لازم را به خود بگیرد.

بعد از شکل دهی، کوکو را درون آرد سوخاری قرار دهید به طوری که هر دو طرف آن آغشته به آرد سوخاری شود، همین کار را به همین روش ادامه دهید تا مایه کوکوی شما تمام شود.

کوکو سیب زمینی پنیری


تابه ای را بر روی شعله با حرارت ملایم قرار دهید درون تابه به میزان لازم روغن بریزید، کمی صبر کنید تا روغن درون تابه داغ شود.


سیب زمینی پخته نسبت به زمانی که سیب زمینی را به صورت خام مورد استفاده قرار می دهیم، روغن بیشتری جذب می کند، پس برای این که کوکو های شما روغن کم تری جذب کند بهتر از است از تابه نسوز یا تفلون استفاده کنید، و در همان ابتدای کار روغن زیادی درون تابه نریزید، بلکه این کار را در فرآیند سرخ شدن کوکو ها در صورت نیاز انجام دهید.

سپس کوکو سیب زمینی پنیری های را که از قبل آماده کرده اید به آرامی درون تابه قرار دهید، وقتی که یک طرف کوکوها کاملا سرخ وطلایی شد آن ها را به آرامی درون تابه برگردانید تا طرف دیگر آن نیز کاملا سرخ و طلایی شود.سپس آن ها را از تابه بیرون آورید.

در این مرحله کوکو سیب زمینی پنیری شما آماده است می توانید آن ها را درون ظرف چیده و به همره انواع ترشی جات، ماست و یا هر نوع چاشنی دیگری که دوست دارید، سرو کرده و میل کنید، نوش جان

کوکو سیب زمینی پنیری

کوکو سیب زمینی پنیری

آخرین آموزش ها
برترین ها