haraj logo
جستجو

پاستا پنه پنیری پاستا پنه پنیری با اسفناج و گردو پاستا پنیری با اسفناج

پاستا پنه پنیری

مواد لازم :
پاستا پنه 230 گرمگردو 1/2 پیمانهکره 1 قاشق غذاخوریشیر 1 پیمانهپنیر بلوچیز خرد شده 1/2 پیمانهبرگ اسفناج کوچک (بیبی اسفناج) 4 پیمانهنمک و فلفل به مقدار کافی

مدت زمان آماده سازی : ۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۲۰ دقیقه

زمان کل : ۲۵ دقیقه

برای : ۲ نفر

تصویر

 

پاستا پنه پنیری بر خلاف خیلی از پاستاهای دیگر مانند گریل چیکن پنه بدون استفاده از هیچ گوشتی تهیه می‌شود. سس این پاستا با استفاده از پنیر بلوچیز (پنیری فرانسوی با رگه‌های آبی)، شیر و کمی کره تهیه می‌شود. دو ماده دیگری که هم طعم پاستا پنه پنیری را بسیار لذتبخش تر می‌کنند و هم خاصیت آن را بیشتر می‌کنند، مغز گردو و برگ اسفناج هستند. البته به جای برگ اسفناج می‌توانید از شابانک هم استفاده کنید.

 

پاستا پنه پنیری به سادگی در عرض کمتر از ۳۰ دقیقه آماده می‌شود. در ضمن باقیمانده این غذا را می‌توانید در یخچال نگهداری کنید و بعدا مجدداً گرم کنید.

 

طرز تهیه: کار را با بو دادن گردو شروع کنید. گردوها را داخل یک تابه بریزید و حدود ۵ دقیقه روی شعله ملایم تفت بدهید تا شروع به قهوه‌ای شدن کنند و بو دار شوند. سپس آنها را خرد کنید (تکه‌های نسبتاً درشت) و کنار بگذارید.

 

عکس

 

پاستا پنه را طبق دستور روی بسته‌بندی در آب بپزید سپس آن را آبکش کنید و ۱/۴ از آب پاستا را به طور جداگانه نگه دارید تا اگر لازم شد از آن برای رقیق کردن سس پاستا استفاده کنید.

 

عکس

 

قابلمه را دوباره روی شعله متوسط قرار دهید. کره، شیر و بلوچیز را اضافه کنید. هم بزنید تا کره ذوب شود و پنیر حل شود. وقتی سس یکدست شد، نمک و فلفل را هم اضافه کنید.

 

تصویر

 

حال پاستای پخته شده را همراه با اسفناج (baby spinach) داخل سس بریزید و خوب مخلوط کنید تا سس، پاستا و اسفناج را کاملاً بپوشاند و برگ‌ها نرم شوند. در این مرحله اگر احساس می‌کند سس به اندازه کافی رقیق نیست مقداری از آب پاستایی که نگه داشتید را اضافه کنید تا پاستا به حالت دلخواه شما درآید.

 

طرز تهیه استانبولی

عکس

 

در آخر گردوی بوداده را روی پاستا بریزید و پاستا پنه پنیری را سرو کنید. همراه با یک سالاد خوشمزه، پاستا پنه یک غذای گیاهی کامل، مفید و خوشمزه است.

 

عکس

 

آخرین آموزش ها
برترین ها