haraj logo
جستجو

کوفته برنجی سوخاری پنیری

کوفته برنجی سوخاری یا آرانچینی (arancini) نوعی کوفته محبوب ایتالیایی است که از برنج پخته نرم تهیه میشود. وسط آرانچینی معمولاً از پنیر، سس بلونیز (نوعی سس گوشت) یا نخود فرنگی استفاده میشود. بعد از آماده شدن کوفته های برنجی در پودر سوخاری غلتانده و در روغن سرخ میشوند. البته برای داشتن کوفته های سالم تر با چربی کمتر میتوان آرانچینی را در فر هم تهیه کرد که در این صورت همچنان خوشمزه و ترد خواهد بود اما تردی آن از حالتی که در روغن به صورت عمیق سرخ شود کمتر است و کوفته رنگ روشن تری پیدا میکند.

مواد لازم :
برنج پخته 4 پیمانهتخم مرغ 5 عددآرد سوخاری 2 پیمانهپنیر پارمزان رنده شده 1 پیمانهجعفری خرد شده 2 قاشق غذاخوریپنیر موزارلا به مقدار لازمنمک و فلفل به مقدار لازم

مدت زمان آماده سازی : ۱۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۴۵ دقیقه

زمان کل : ۶۰ دقیقه

برای : ۶ نفر

ارزش غذایی: 380 Calories

عکس

 

طرز تهیه کوفته برنجی سوخاری:

برنج پخته را داخل کاسه ای بریزید ( برای کوفته برنجی باید برنج شل و چسبنده باشد ) سپس پنیر پارمزان رنده شده ، 2 عدد تخم مرغ ، نمک و فلفل اضافه کنید و با دست خوب مخلوط کنید تا مواد نرم و یکدست شوند.

 

عکس

 

مقداری از مایه کوفتی برنجی بردارید و کف دست تان پهن کنید ، تکه ای پنیر موزارلا در وسط آن قرار دهید سپس به شکل توپ فرم دهید ، تمام کوفته ها را به همین صورت آماده کنید.

 

 عکس

 

 آرد سوخاری را داخل کاسه ای بریزید و مخلوط کنید ، 3 تخم مرغ باقی مانده را داخل کاسه ای بشکنید و با چنگال بزنید تا یکدست شود ، داخل ماهیتابه مقدار زیادی روغن بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید تا داغ شود.

 

عکس 

 

کوفته های برنجی را ابتدا در تخم مرغ بزنید سپس در آرد سوخاری بغلطانید و در روغن داغ قرار دهید تا سرخ شود ، کوفته های سوخاری را روی دستمال کاغذی قرار دهید تا روغن اضافی اش گرفته شود. روی کوفته برنجی سوخاری جعفری خرد شده بریزید و سپس همراه با سس مارینارا یا هر سسی که دوست دارید آن را سرو کنید.

طرز تهیه سس شاورما | مخصوص شاورما و انواع ساندویچ

 

عکس

 

نکته ها : برای جلوگیری از باز شدن کوفته ها دقت کنید که مایه کوفته باید یکدست باشد ، کوفته را در زمان شکل دادن به خوبی فشرده کنید ، روغن در زمان اضافه کردن کوفته برنجی باید داغ باشد.

 

برای پخت کوفته برنجی در فر، کوفته های آماده شده را در سینی فر پوشانده شده با کاغذ روغنی بچینید و 10-15 دقیقه در فر گرم شده با دمای 200 درجه سانتیگراد قرار دهید تا روی کوفته ها ترد و پنیر داخل آنها ذوب شود. رنگ کوفته از حالت سرخ شده خیلی روشن تر میشود اما همچنان ترد و خوشمزه خواهد بود.

 

آخرین آموزش ها
برترین ها