haraj logo
جستجو

ساندویچ مرغ پنیری

مواد لازم :
سینه مرغ : 1عددهویج : 1عددپیاز : 1عددفلفل دلمه ای : نصف یک عددقارچ : 8 عددادویه کاری : 1 قاشق چایخوریزردچوبه : 1 قاشق چایخوریفلفل قرمز : نصف قاشق چایخورینمک : به مقدار لازمسس مایونز : 2 قاشق غذاخوریسس خردل : 1 قاشق غذاخوریسس گوجه : 1 قاشق غذاخوریآبلیمو : 1 قاشق مرباخوریفلفل سیاه : نصف قاشق چایخوریپودر پاپریکا : نصف قاشق چایخوریپنیر پیتزا : به مقدار دلخواهخیارشور : به مقدار لازمنان باگت : 4عدد


اول سینه مرغ را به تکه های کوچک خرد کنید. ( برای مزه دارکردن مرغ ها می توانید از چند ساعت قبل آن ها را در پیاز خردشده ، مقداری آبلیمو و زعفران آبکرده و نمک و ماست بخوابانید.) مرغ ها را در کمی روغن تفت دهید تا تغییر رنگ دهند و آب آن ها کشیده شود.


حال قارچ و فلفل دلمه ای و پیاز را خرد کرده و هویج را رنده کنید. سپس آنها را به تکه های مرغ اضافه کنید و با هم تفت دهید تا نرم شوند. سپس ادویه و زردچوبه و نمک را اضافه نمایید. و کمی تفت دهید تا بوی ادویه ها درآید و سپس شعله را خاموش کنید.

ساندویچ مرغ پنیری

ساندویچ مرغ پنیری


برای تهیه سس مخصوص این ساندویچ، 2 قاشق غذاخوری پر سس مایونز و یک قاشق غذاخوری سس خردل و سس گوجه و یک قاشق مرباخوری آبلیمو، نصف قاشق چایخوری فلفل سیاه، پودر پاپریکا و مقداری نمک را با هم ترکیب می کنیم و روی دو طرف نان ها رومال می کنیم.


از ترکیب مرغ بین نان ها قرار می دهیم و خیارشور می گذاریم. و در ظرف پیرکسی کنار هم می چینیم و در آخر روی آن را با پنیر پیتزا پر می کنیم. روی ظرف را با فویل می پوشانیم تا نان ها خشک نشوند.


ظرف را به مدت 15 دقیقه در فر با دمای 180 درجه قرار می دهیم و در آخر 5 دقیقه نیز گریل را روشن می کنیم.

 

آخرین آموزش ها
برترین ها