haraj logo
جستجو

کوکوی گل کلم

مواد لازم :
گل کلم : 1 کیلو گرمپنیر چدار : 1 پیمانهپنیر پارمزان : 1/4 پیمانهتخم مرغ : 2 عددفلفل سیاه : 1/2 قاشق چای خورینمک : 1/2 قاشق چای خوریفلفل قرمز : 1/2 قاشق چای خوریپودر سیر : 1/4 قاشق چای خوریآرد سوخاری : 1 پیمانه

با سلام خدمت همراهان همیشگی هاراج  امیدوارم حالتون خوب باشه و در کنار خانواده روزگار خوشی را سپری کنید و چرخ روزگار بر وقف مرادتون بچرخه. 

این بار نیز از دنیای رنگا رنگ و خوشمزه ی کوکوها با آموزش یک کوکوی دیگر خدمت شما دوستان رسیده ام، کوکوها از جمله غذاهای ساده و خوشمزه ی می باشند که براحتی می توان آن ها را در منزل تهیه کرد.

گاهی اوقات بعضی از افراد به ویژه بچه ها از خوردن بعضی از سبزیجات امتناع می کنند و طعم آن ها را دوست ندارند، اما همین افراد را می بینید که همان سبزیجات را وقتی در کوکو به کار می برید به راحتی و با اشتهای کامل غذا را میل می کنند.

دستور آشپزی امروز نیز آموزش تهیه کوکوی گل کلم می باشد، گل کلم نیز از جمله سبزیجات پرخاصیتی است که با آن غذاهای متنوع و خوشمزه ی را می توان تهیه کرد.

امیدوارم دستور آشپزی امروز نیز مورد قبول و پسند شما دوستان قرار بگیرد و شما نیز در منزل بتوانید کوکوهای گل کلم خوشمزه ی در منزل تهیه کنید و از خوردنش در کنار اعضای خانواده لذت ببرید.


برای تهیه کوکوی گل کلم ابتدا گل کلم را با چاقو کمی خرد کنید و با آب خوب بشویید، گل کلم های خرد شده را درون قابلمه ی مناسبی بریزید، درون قابلمه حدود نصف لیوان آب ریخته و قابلمه را بر روی شعله با حرارت ملایم قرار دهید و درب قابلمه را نیز بگذارید تا گل کلم های شما کاملا پخته شوند.


البته در این مرحله نیازی نیست گل کلم ها را زیاد خرد کنید چون هنگامی که گل کلم ها پخته شوند به اندازه ی لازم خرد می شود، بنابراین خرد کردن بیش از حد گل گلم ها قبل از پخت فقط شستن آن ها را کمی سخت می کند.

در این مدت گاه گاهی گل کلم ها را با قاشق هم بزنید تا به صورت یکنواخت پخته شوند، بعد از این که گل کلم ها کاملا پخته شدند و آب درون قابلمه نیز کاملا بخار شد، قابلمه را از روی شعله بردارید. 

اجازه دهید تا گل کلم ها کاملا سرد شوند، سپس گل کلم ها را درون غذا ساز بریزید و آن را کاملا خرد کنید، به طوری که تکه های گل کلم به اندازه ی دانه ی برنج باشند، در واقع گل کلم شما هر چه بیشتر خرد شود کوکوی گل کلم شما به طور یکنواخت تر سرخ شده و کوکوهای شما نرم تر می شود. البته شما می توانید این کار را با چاقو نیز انجام دهید اما برای این کار باید کمی صبر و حوصله داشته باشید، تا بتوانید گل کلم ها را به اندازه ی کافی خرد کنید.

گل کلم های خرد شده را درون ظرف مناسبی بریزید، پنیر چدار و پنیر پارمزان را نیز رنده کرده و به گل کلم ها اضافه کنید، تخم مرغ را شکسته و به همراه نمک، پودر سیر، آرد سوخاری و فلفل سیاه و قرمز را به بقیه مواد خود اضافه کرده و همه ی مواد را با دست خود ترکیب کرده و ورز دهید.

کوکوی گل کلم


تابه ی نسوز یا تفلون مناسبی را انتخاب کرده و بر روی شعله با حرارت ملایم قرار دهید، به اندازه ی لازم روغن درون تابه بریزید اجازه دهید تا روغن درون تابه کاملا داغ شود.

سپس با دست  از مایه کوکوی گل کلم به اندازه ی یک نارنگی بردارید، مایه را در دست ابتدا کمی گرد کرده، سپس با فشار کف دست آن را کمی پهن کنید، و به آرامی آن را درون تابه قرار دهید، به همین ترتیب بقیه ی مایه کوکوی گل کلم را شکل دهید و درون تابه قراردهید.

کمی صبر کنید تا یک طرف کوکوی گل کلم های شما کاملا سرخ شود سپس آن ها را به آرامی در تابه برگردانید تا طرف دیگر آن ها نیز کاملا سرخ و طلایی شود، بعد از این که هر دو طرف کوکوی گل کلم شما کاملا سرخ شد می توانید آن ها را از تابه بیرون آورده و درون ظرف مناسبی قرار دهید.

در این مرحله کوکوی گل کلم شما آماده است، شما می توانید گل کلم را به همراه انواع ترشیجات و یا سالاد شیرازی و یا هر نوع چاشنی یا سسی که دوست داشتید سرو کرده و میل کنید، نوش جان

کوکوی گل کلم

کوکوی گل کلم

کوکوی گل کلم

آخرین آموزش ها
برترین ها