haraj logo
جستجو

کوکوی گل کلم دستور تهیه کوکوی گل کلم پنیری کوکو با گل کلم

کوکوی گل کلم ساده و خوشمزه برای یک شام وسط هفته عالی است. روزهایی که خسته هستید و میخواهید یک شام آسان و در عین حال لذیذ داشته باشید که برای شما و عزیزانتان مفید هم باشد، کوکوی گل کلم گزینه خیلی خوبی است. گل کلم یکی از مفیدترین و کم کالری ترین سبزیجات است که در همه فصول سال هم پیدا میشود و استفاده از آن در غذا فیبر مورد نیاز بدن شما را تأمین میکند. با پختن و رنده کردن گل کلم میتوان غذاهای متنوع و خوشمزه ای درست کرد. در ضمن با اضافه کردن مواد مختلف به آن میتوان طعم های جدیدی خلق کرد. مثلاً در اینجا با اضافه کردن کمی پنیر چدار و پارمزان کوکوی گل کلم یک طعم پنیری عالی پیدا میکند و بافتش کمی کشدار میشود. علاوه بر این شما میتوانید ادویه های کوکو را به سلیقه خود کم و زیاد کنید و به این ترتیب به طعم دلخواه خودتان برسید.

مواد لازم :
گل کلم 1 دستهپنیر چدار رنده شده 1 پیمانهپنیر پارمزان 1/4 پیمانهتخم مرغ بزرگ 2 عددآرد سوخاری 1 پیمانهفلفل قرمز 1/2 قاشق چایخورینمک 1/2 قاشق چایخوریفلفل 1/4 قاشق چایخوریپودر سیر 1/4 قاشق چایخوریروغن برای سرخ کردن به مقدار کافی

مدت زمان آماده سازی : ۱۰ دقیقه

مدت زمان پخت : ۱۵ دقیقه

زمان کل : ۲۵ دقیقه

برای : ۲۴ نفر

ارزش غذایی: 62 Calories

تصویر

 

طرز تهیه کوکوی گل کلم

 

ابتدا گل کلم را تکه تکه کنید و در آب جوش بپزید تا نرم شود (حدود 8-10 دقیقه). حال گل کلم آبپز شده را آبکش کنید و داخل غذاساز خرد کنید تا به تکه هایی به اندازه برنج تبدیل شود. میتوانید این کار را با چاقو هم انجام دهید، فقط زمان بیشتری احتیاج دارد.

 

گل کلم خرد شده را با پنیر چدار، پنیر پارمزان، تخم مرغ، آرد سوخاری، پودر سیر، نمک و فلفل به خوبی مخلوط کنید.

 

تصویر

 

تابه مورد نظر را روی شعله قرار دهید و داغ کنید. کف آن به مقدار کافی روغن مناسب سرخ کردن بریزید. مخلوط گل کلم را به شکل دایره هایی به سایز دلخواه در بیاورید و در تابه بگذارید.

شکلک سیب زمینی سوخاری

 

عکس

 

هر طرف از کوکوی گل کلم را 3-4 دقیقه سرخ کنید تا طلایی رنگ شود و خودش را بگیرد.

 

تصویر

 

این کوکوی خوشمزه را همراه با ماست یا سس دلخواه خود سرو کنید. میتونید کمی از پنیر چدار را هم برای تزیین نگه دارید.

 

تصویر

 

آخرین آموزش ها
برترین ها