haraj logo
جستجو

خوراک گل کلم و سیب زمینی هندی خوراک گیاهی با گل کلم

خوراک گل کلم و سیب زمینی یک غذای گیاهی پر طعر و طعم هندی است. مقدار تندی غذا را می‌توانید به سلیقه خود تغییر دهید. در این غذا از انواع ادویه‌ها از جمله فلفل، زیره سبز، زنجبیل و زردچوبه استفاده می‌شود که غذا را فوق‌العاده خوش عطر می‌کنند و چنان طعم خوبی به گل کلم می‌دهند که کسانی که به آن علاقه ندارند هم مشتاق خوردن آن می‌شوند. تهیه خوراک گل کلم و سیب زمینی بسیار راحت است و فقط لازم است گل کلم و سیب زمینی را داخل یک تابه با کمی روغن و ادویه جات تفت بدهید. البته اضافه کردن کمی نخود فرنگی هم می‌تواند تنوع سبزیجات موجود در غذا را بیشتر کند.

مواد لازم :
روغن سرخ‌کردنی 3 قاشق غذاخوریزنجبیل رنده شده 1 قاشق غذاخوریسیب زمینی 650 گرمگل کلم 4 پیمانهنمک 1 و 1/4 قاشق چایخوریفلفل هالاپینو خرد شده 1 قاشق غذاخوریزردچوبه 2 قاشق چایخوریزیره سبز 1/2 قاشق چایخوریآب 2 قاشق غذاخورینخودفرنگی 1/2 پیمانه (دلخواه)جعفری تازه خرد شده 1/4 پیمانه

مدت زمان آماده سازی : ۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۲۵ دقیقه

زمان کل : ۳۰ دقیقه

برای : ۴ نفر

تصویر

تصویر

طرز تهیه خوراک گل کلم و سیب زمینی هندی

ابتدا سیب زمینی‌ها را پوست بکنید و به صورت قطعات مکعبی ۱ سانتی درآورید. باید حدود سه پیمانه سیب زمینی خرد شده داشته باشید.

یک تابه بزرگ ترجیحاً نچسب را روی شعله متوسط قرار دهید تا داغ شود. سپس ۲ قاشق روغن را داخل آن بریزید و زنجبیل را که از قبل پوست کنده و رنده کرده‌اید داخل روغن بریزید. حدود ۳۰ ثانیه زنجبیل را تفت بدهید تا عطر آن را حس کنید. حال سیب زمینی خرد شده را اضافه کنید و ۷ ۸ دقیقه تفت بدهید تا شروع به نرم شدن کند.

دسته گل کلم را تکه تکه کنید و آن را همراه با ۱ قاشق روغن باقیمانده و نمک به تابه اضافه کنید. ۵ دقیقه به تفت دادن ادامه دهید و هر چند دقیقه یک بار هم بزنید. فلفل خرد شده، زردچوبه و زیره را اضافه کنید. آب را روی مواد بریزید و شعله را کم کنید.

۵ ۸ دقیقه به تفت دادن ادامه دهید تا سیب زمینی و گل کلم نرم شوند. اگر میخواهید از نخودفرنگی استفاده کنید آن را در این مرحله اضافه کنید و ۲ ۳ دقیقه دیگر تفت بدهید. خوراک گل کلم و سیب زمینی هندی شما آماده است. خوراک را به بشقاب یا دیس مورد نظرتان منتقل کنید، جعفری خرد شده را روی آن بریزید و سرو نمایید.

تصویر

نکته: می‌توانید به جای رنده کردن زنجبیل از پودر آن هم استفاده کنید ولی زنجبیل تازه عطر بیشتری به خوراک گل کلم و سیب زمینی می‌دهد.

می‌توانید کمی کنجد بوداده هم روی غذا بپاشید.

 

آخرین آموزش ها
برترین ها