haraj logo
جستجو

دسر کاسترد

مواد لازم :
پودر کاسترد : دو قاشق غذا خوریشیر : دو لیوانشکر : دو قاشق غذا خوریگلاب : یک قاشق غذا خوریرولت : دو بستهپودر ژله : یک بستهآلبالو : به مقدار لازمخامه زده شده : به مقدار لازم


ابتدا کرم کاسترد رو درست می کنیم. به ازای هر قاشق غذا خوری سر پر پودر کاسترد یه لیوان شیر و یک قاشق شکر و نصف قاشق گلاب می ریزیم. ما به دو قاشق غذا خوری پودر کاسترد احتیاج داریم. شیر رو وقتی که سرد هست بهش پودر کاسترد و شکر و گلاب رو اضافه می کنیم و خوب هم میزنیم تا گلوله نشه. شیر رو روی حرارت می ذاریم و اجازه می دیم تا جوش بیاد و غلیظ تر بشه وقتی قوام اومد برش میداریم تا خیلی شفت نشه.


دسر کاسترود

در این مرحله می تونیم هم از رولت های قنادی استفاده کنیم هم از تیتاب های رولتی سوپرمارکتی. من از رولت های سوپر مارکتی استفاده کردم که کمتر شیرین هستن. رولت ها رو برش میدیم و ته ظرف یا لیوان دسر میذاریم. از کرم کاسترد مون روی رولت ها میریزیم تا کامل روشون رو بپوشونه. میذاریم توی یخچال تا خوشو بگیره و سفت بشه.برای سرو و تزیین میتونیم یه بسته ژله آلبالو رو توی یه لیوان آب جوش و نصف لیوان آب سرد مخلوط  می کنیم. اجازه میدیم تا دمای ژله بیاد پایین و سرد بشه. اول کمی آلبالو هسته گرفته شده رو روی کاسترد ها میذاریم بعد به آرومی از مایع ژله روی آلبالو ها میریزیم تا روشونو بپوشونه. حالا با احتیاط میذاریم یخچال تا ژله خودش رو بگیره و سفت بشه. در آخر با کمی خامه قنادی و آلبالو تزیین مون رو تموم می کنیم.

دسر سبک و لذیذی هست که میشه سریع درست کرد.

 

 

 

آخرین آموزش ها
برترین ها