haraj logo
جستجو

خورش هویج

مواد لازم :
گوشت : 300 گرمپیاز : 2 عددرب گوجه فرنگی : 3 قاشق غذاخوریهویج : نیم کیلونمک و فلفل : به مقدار کافیزردچوبه و روغن : به میزان لازمشکر : یک استکانلپه : نصف استکان


ابتدا 2 عدد پیاز را ریز خرد کنید و در قابلمه ایی حاوی مقداری روغن تفت دهید تا طلایی و نرم شود. سپس سه قاشق رب گوجه فرنگی را به پیاز اضافه کنید و تفت بدهید تا خام بودن رب گوجه از بین برود.

خورش هویج


نصف استکان لپه را از قبل پاک کرده و شسته و با مقدار کمی آب پخته اید را به همراه 300 گرم گوشت که تکه تکه کرده اید(تکه هایی به اندازه تکه های گوشت خورش قیمه) را به قابلمه حاوی پیاز و رب گوجه سرخ شده بی افزایید سپس مقداری زردچوبه و نمک و فلفل افزوده و تفت بدهید 4 لیوان آب اضافه کنید و بگذارید همه مواد با حرارت ملایم بپزند. 


بعد از 1ساعت و نیم پختن، درب قابلمه را باز کنید و نیم کیلو هویج خرد شده را به آن اضافه کنید تا هویج ها هم پخته شوند.

خورش هویج


این خورش با چاشنی شیرین سرو می شود. لذا باز هم شیرینی آن بستگی به ذائقه شما دارد. در مقدار مواد لازم برای خورش، یک استکان شکر ذکر شده که به دلخواه می توانید آن را کم یا زیاد کنید. 


نصف استکان شکر را به نصف استکان آب جوش بی افزایید و حل کنید سپس به خورش اضافه نمایید و بگذارید خورش ما جا بی افتد. بعد از 15 دقیقه آماده است و می توانید آن را همراه با برنجی که از قبل دم انداخته اید سرو کنید. نوش جان

  خورش هویج

آخرین آموزش ها
برترین ها