haraj logo
جستجو

هویج پلو

مواد لازم :
هویج : 4 عددبرنج : 3 پیمانهپیاز : 2 عددپودر دارچین : 1 قاشق چایخوریزعفران : 1/5 قاشق چایخورینمک،فلفل،زردچوبه : به مقدار لازمآب : 6 لیوانروغن مایع : 6 قاشق غذا خوری

به نام خدا

سلام به هاراجی های گل و گلاب ... 


ابتدا پیاز را پوست گرفته و تمیز شسته و آن را روی تخته آشپز خانه ریز خرد می کنیم و در داخل ظرف مناسبی می ریزیم و آماده کنار می گذاریم.


هویج ها را پوست می گیریم و تمیز می شوییم سپس آن ها را رنده کرده و در داخل ظرف مناسبی می ریزیم و آماده کنار می گذاریم.

 

در داخل تابه مناسبی سه قاشق غذا خوری روغن مایع می ریزیم بعد پیاز خرد شده را اضافه می کنیم و تفت می دهیم تا پیاز نرم شده و از خامی در آید.


بعد از مدتی که پیاز کمی طلایی و خوش رنگ شد هویج رنده شده را اضافه می کنیم و هم می زنیم تا با پیاز داغ مخلوط شده و از خامی درآید و تفت بخورد.


حال در ادامه برای اینکه هویج ها و پیاز مزه دار شوند مقداری نمک و فلفل و زرد چوبه اضافه می کنیم و خوب هم می زنیم تا کاملا ادویه ها با مواد مخلوط شوند و هم چنین یک استکان آب جوش اضافه می کنیم و هم زده سپس درب تابه را می گذاریم تا کاملا مواد مغز پخت شوند.


تقریبا 10 الی 15 دقیقه باید صبر کنیم تا آب مواد مخلوطی کاملا کشیده شود تا هنگام اضافه کردن به برنج ، پلو خمیر نشود و کمی مواد سرخ شوند.

بعد تابه را از روی حرارت بر می داریم تا خنک شود.

هر چه هنگام اضافه کردن مواد مخلوطی به برنج آب کشیده خنک تر و بدون آب باشد پلوی ما بهتر و خوشمزه تر خواهد شد.

 

برنج را 3 الی 4 ساعت قبل از پخت آن را در ظرف حاوی پر از آب ( دو لیوان آب برای این مقدار برنج کافی است ) می ریزیم تا برنج خیس بخورد.


 چهار لیوان آب را در قابلمه مناسبی می ریزیم و روی حرارت با شعله متوسط می گذاریم تا یه جوش بزند بعد دو قاشق چایخوری نمک اضافه می کنیم و هم می زنیم تا کاملا نمک در آب جوش حل شود.


برنج خیس خورده را در محلول آب جوش و نمک اضافه می کنیم و خیلی آرام هم می زنیم تا برنج ها جا به جا شوند.


 بعد از تقریبا 5 الی 7 دقیقه آرام برنج ها را با قاشق چوبی هم زده و یکی از برنج ها را بر داشته و بین دو انگشت فشار می دهیم اگر برنج له شد ولی مغزش خام بود برنج را آبکشی می کنیم و کمی صبر می کنیم تا آب اضافی آن گرفته شود.

 

 قابلمه مناسبی را بر داشته و سه قاشق غذا خوری روغن مایع را می ریزیم و روی حرارت با شعله متوسط می گذاریم.


بعد ته دیگ مورد نظر را گذاشته سپس یک لایه برنج می ریزیم و یک لایه مواد مخلوطی هویج خنک شده را اضافه می کنیم بعد مقداری پودر دارچین پاشیده و مجددا یک لایه برنج می ریزیم همین روند را تکرار می کنیم تا مواد تمام شود.


حال بعد از اینکه داخل قابلمه بخار بلند شد شعله را ملایم می کنیم و درب قابلمه را دم کنی گذاشته تا برنج به مدت 25 الی 30 دقیقه دیگر دم بکشد.

 

بعد از زمان مقرر برنج دم کشیده آن را از روی حرارت بر می داریم و دم کنی را از درب قابلمه بر داشته 10 دقیقه صبر کنید تا اگر ته دیگ به کف قابلمه چسبیده است در اثر بخار هویج پلو نرم شده و راحت بلند شود.

بعد هویج پلوی آماده را در ظرف سرو می ریزیم و با هویج خلالی خرد شده و یا خلال بادام و یا خلال پسته تزیین کرده و همراه خانواده محترم میل کنید.

نوش ... جان ...

هویج پلو


بعضی از افراد دوست دارند هویج پلو را با طعم شیرین تر میل کنند در این صورت 3 قاشق غذا خوری شکر را به مواد اولیه اضافه کنید.

 اگر دوست داشتید مقداری روغن زیتون آخر کار روی پلو در داخل ظرف سرو بریزید.

آخرین آموزش ها
برترین ها