haraj logo
جستجو

حلوای هویج

مواد لازم :
هویج : 500 گرمآرد سفید : یک و نیم لیوانزعفران دمکرده : سه قاشق غذا خوریشکر : یک و نیم لیوانگلاب : نصف لیوانآب : نصف لیوانروغن : نصف لیوان


ابتدا هویج ها رو می شوریم و پوستشون رو می کنیم و کمی خورد شون می کنیم و میذاریم با کمی آب خوب بپزه تا کاملا نرم بشه و بافتش کاملا نرم بشه. آب رو کم می ریزیم تا آخر کار که هویج ها پختن هیچ آبی ته ظرف باقی نمونه. آرد رو می ذاریم روی حرارت بدون روغن تا کمی تفت بخوره و از خامی در بیاد. اجازه نمی دیم که تغییر رنگ بده چون باعث تیره شدن حلوا مون میشه. آرد که به اندازه کافی تفت خورد و از خامی در اومد اون رو از روی حرارت بر می داریم و الک می کنیم تا گلوله نشده باشه.

حلوای هویج


هویج ها که پختن و حسابی نرم شدن حالا از ظرف درشون میاریم و داخل غذا ساز می ریزیم و با نصف لیوان آب و نصف لیوان گلاب حسابی میکس می کنیم تا پوره بشه و کاملا نرم و یک دست بشه. آرد رو باز هم به ماهی تابه بر می گردونیم و حالا روغن رو بهش اضافه می کنیم و همین طور شکر. کمی هم می زنیم و هویج پوره شده و زعفران دم کرده مون رو بهش اضافه می کنیم و با حرارت کم و سرعت بالا هم می زنیم. اول کار کمی گلوله میشه ولی جای نگرانی نیست. کم کم گلوله ها باز می شن و بافت حلوا کاملا یک دست میشه. 

حلوای هویج

حلوای هویج

حلوای هویج


:

وقتی که حلوای هویج آماده شد و در وسط ظرف جمع شد حالا زیر حرارت رو خاموش می کنیم. حلوا رو داخل ظرف مناسب می ریزیم و می ذاریم تا کمی خنک بشه فقط کم نه بیشتر. تزیین و سرو می کنیم. 

 حلوای هویج

حلوای هویج

آخرین آموزش ها
برترین ها